Ballina Etiketimet Perhapje

Etiketim: perhapje

Brataj: Fushata po zgjeron hartën e infektimeve, 140 fshatra dhe qytete...

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare Mjekësore, Skënder Brataj bën të ditur se edhe pse të gjithë indikatorët e pandemisë janë në ulje,...

BM – PHE: Nuk ka përhapje të variantit të ri brazilian...

LONDËR, 2 mars /ATSH-DPA/ - Sekretari i Shëndetësisë në Britaninë e Madhe, Matt Hancock deklaroi se nuk ka asnjë përhapje të mëtejshme në komunitet...

COVID-19 – OBSH: Pandemia do të përfundojë në fillim të vitit...

GJENEVË, 22 shkurt /ATSH-AA/ - Drejtori rajonal i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për Europën, Hans Kluge theksoi se shpërthimi i koronavirusit (COVID -19)...

COVID-19 – OBSH: Transmetimi i virusit në Europë gjerësisht i përhapur...

GJENEVË, 16 dhjetor /ATSH-AA/ - OBSH paralajmëroi sot se transmetimi i COVID-19 në të gjithë rajonin europian vazhdon të mbetet gjerësisht i përhapur dhe...

KANADA – Trudeau: Qëndroni në shtëpi ose rrezikoni Krishtlindjet

OTAVA, 14 nëntor /ATSH-ANSA/ - Festa e Falenderimeve, festuar këtë vit më 12 tetor, ka bërë që numri i rasteve me COVID-19 të rritet,...

Europa burimi kryesor i përhapjes së Covid-19?

LONDËR, 5 nëntor /ATSH-ANSA/- Nuk është Kina, por Europa, zona e botës e identifikuar si burimi kryesor i përhapjes së Covid-19, sipas një studimi...

GJERMANI – Merkel: Qëndroni në shtëpi, shmangni përhapjen e virusit

BERLIN, 17 tetor /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel u kërkoi sot bashkëqytetarëve të saj të reduktojnë në maksimum marrëdhëniet e tyre sociale, duke...

MV – Masa të reja kundër COVID-19

SHKUP, 5 tetor /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut ka miratuar masa të reja kundër përhapjes së koronavirusit të ri (COVID-19), pasi në tre ditët...

TikTok: Koalicion global kundër përhapjes së përmbajtjeve të dëmshme

PEKIN, 24 shtator /ATSH-ANSA/ - Kompania e aplikacionit TikTok propozoi një koalicion global me media të tjera sociale për të kundërshtuar përhapjen e përmbajtjes...

LONDËR- Johnson: Masa urgjente për frenimin e COVID-19

LONDËR, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe duhet të marrë masa urgjente për të frenuar përhapjen e koronavirusit, pas një shtimi infeksionesh në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA