Ballina Etiketimet Përfitimet

Etiketim: përfitimet

Nga problemet kardiovaskulare, tek obeziteti/ Efektet pozitive të kivit në shëndet

TIRANË, 18 shkurt/ATSH-Bledi Naska/ Kivi ka shije intensive dhe është një nga ushqimet më të shëndetshme. Është i mbushur me antioksidantë dhe përmban vitaminë...

Përfitimet e dremitjes së pasdites

PEKIN, 27 janar /ATSH/ - Një studim i ri thekson se të bësh pak pushim pasdite ndihmon mendjen të mbetet e pastër dhe elastike,...

Vaji i ullirit roja i zemrës, stomakut dhe trurit

ROMË, 17 dhjetor /ATSH/ - Vaji i ullirit është një nga ushqimet më të njohura dhe më të përdorurit në kuzhinat e gjithë botës. Duke...

Dita Botërore e Biçikletave – Përdorini për këto pesë përfitime

MILANO, 3 qershor /ATSH-ANSA/ - Përdorimi i më pak makinave për të shkuar në punë ndihmon në uljen e ndotjes së ajrit, por me...

Molla, fruti “magjik” i shëndetit para gjumit

TIRANË, 16 gusht /ATSH/ - Një ndër këshillat parësore për një gjumë të mirë është të mos konsumoni ushqim para se të shtriheni. Por...

Farat e domates, aspirina natyrale e trupit tonë

TIRANË, 29 korrik /ATSH/ - Nga studimet e kryera ekspertët e shëndetit arritën në përfundimin se farat e domates janë një "ilaç" natyral mjaft...

Efektet pozitive se përse duhet ta konsumoni çajin e zi

TIRANË, 11 janar /ATSH/ - Në ditët e sotme çaji i zi përbën një ndër preferencat kryesore të njerëzve, kjo si rezultat i përfitimeve...

Kungulli, jo vetëm për Halloween por edhe mik i shëndetit

TIRANË,26 tetor /ATSH/ - Kungulli është perime shumë e mirë e vjeshtës, por në periudhën e Halloweenit shndërrohet në një protagonist të vërtetë. Tulin e...

Përqafimet kanë edhe përfitime shëndetësore

TIRANË,27 korrik /ATSH/ - Përqafimet janë të rëndësishme për marrëdhëniet familjare por dhe ato shoqërore.Ato tregojnë vlerësimin dhe afeksionin që kemi ne për njerëzit...

Deti na bën mirë, përmirëson humorin dhe shëndetin

TIRANË,4 korrik /ATSH/ - Lista e përfitimeve shëndetësore që vijnë nga uji i kripur i detit është thuajse e pafundme. Deti na thërret gjithnjë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA