Ballina Etiketimet Pbb

Etiketim: pbb

LONDËR – Borxhi publik arrin nivelin më të lartë të 58...

LONDËR, 22 janar /ATSH-AA/ - Borxhi publik i përgjithshëm i Britanisë së Madhe është rritur në dy trilionë e 131 miliardë sterlina, sipas të...

BM – PBB bie 2,6%

LONDËR, 15 janar /ATSH-AFP/ - Prodhimi i Brendshëm Bruto britanik pësoi një rënie prej 2,6% në nëntor pas gjashtë muajve radhazi rritje, në sfondin...

BRUKSEL – BE suficit prej 75,6 miliardë eurosh në TIII 2020

BRUKSEL, 12 janar /ATSH-AA/ - Bilanci i llogarisë rrjedhëse të Bashkimit Europian (BE) regjistroi një suficit prej 75,6 miliardë euro në periudhën korrik-shtator të...

Pandemia ndikoi në rënien me 3,47% të PBB në tremujorin e...

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ Produkti i Brendshëm Bruto (P.B.B), i ndikuar nga situata e krijuar nga COVID-19, në tremujorin e tretë të vitit 2020...

OTAVA – Kanadaja regjistron rritje të PBB-së në T3

OTAVA, 1 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kanadaja doli nga recesioni në tremujorin e tretë, me një kthim rekord në PBB prej 40,1% mbi bazë vjetore,...

HANOI – Vendet e Azisë dhe Paqësorit nënshkruajnë marrëveshjen më të...

HANOI, 15 nëntor /ATSH-AFP/ - Pesëmbëdhjetë vende të Azisë dhe Paqësorit nënshkruan sot një marrëveshje të rëndësishme tregtare, promovuar nga Kina, gjatë mbylljes së...

BRUKSEL – Eurostat: PBB-ja e eurozonës rritet 12,6% në T3 2020

BRUKSEL, 13 nëntor /ATSH-DPA/ - Ekonomia e eurozonës u rrit 12,6 % në tremujorin e tretë pas një kolapsi dramatik në tre muajt e...

BRUKSEL – Eurostat: PBB-ja e eurozonës në rritje me 12,7 % në...

BRUKSEL, 30 tetor /ATSH-DPA/ - Ekonomia e zonës euro u rrit me 12,7 % në tremujorin e tretë, pas një rënieje dramatike tre muaj...

BRUKSEL – Rritje historike e PBB-së në zonën euro

BRUKSEL, 30 tetor /ATSH-AFP/ - Prodhimi i Brendshëm Bruto (PBB) i zonës euro shënoi një rritje prej 12,7% në tremujorin e tretë, një shifër...

AUSTRI – PBB rritje prej 11,1% në TIII 2020

VJENË, 30 tetor /ATSH-AFP/ - Austria, e prekur ashtu si fqinjët europianë nga kriza shëndetësore, shënoi një rritje për periudhën korrik-shtator, në sfondin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA