Ballina Etiketimet Park

Etiketim: park

Rilindja Urbane në Ballsh transformon në një pikë turistike zonën e...

TIRANË, 3 prill/ATSH/Rilindja Urbane në Ballsh po e formëson liqenin artificial në qytet, deri më sot i pavlerësuar si aset, në një pikë turistike...

Porto Romano nga gangrenë e frikshme e Durrësit dje, sot kantier...

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Në Porto Romano, Durrës vijon puna për shndërrimin e kësaj zone nga një fushë mbetjesh në një Ekopark. Kryeministri Edi Rama publikoi...

Mbyllet gara për ndërtimin e parkut fotovoltaik të Spitallës/ 5 kompani...

TIRANË, 9 shkurt/ATSH/ 5 kompani, mes tyre edhe një konsorcim shqiptar janë kualifikuar për të vijaur garën ndërkombëtare për ndërtimin e parkut të dytë...

Ndërtohet parku më i madh eolik offshore në botë

SEUL, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Autoritetet koreano-jugore nënshkruan sot një kontratë prej 36 miliardë eurosh që bazohet në ndërtimin e asaj që është prezantuar...

FOTO/ Deri dje e harruar, sot Valbona një destinacion gjithnjë e...

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Deri dje e harruar, sot Valbona është një destinacion gjithnjë e më i kërkuar, ku falë rrugës së re e bujtinave...

Rehabilitohet parku “Mbretëresha Geraldinë” në Burrel, një nga më të vjetrit...

TIRANË, 18 janar/ATSH/ I konsideruar si një nga lulishtet më të vjetra në Ballkan, parku i Mbretëreshës Geraldinë në Burrel është rehabilituar tërësisht. Kryeministri Edi...

Hapet tenderi për Parkun Fotovoltaik të Spitallës, Rama: Projekt strategjik për...

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Parku foltovoltaik në zonën e Spitallës është pjesë e një mozaiku që jetëson vizionin e qeverisë për Durrësin dhe Shqipërinë e...

Më 16 nëntor hapet ankandi për ndërtimin e parkut energjetik në...

TIRANË, 10 nëntor/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se në 16 nëntor do të çelet ankandi për ndërtimin e parkut...

Nga një bombë ekologjike, në park me 10 mijë pemë/ Veliaj:...

TIRANË, 16 tetor/ATSH/ Ndryshimi që ka ndodhur në Sharrë është i pabesueshëm, ku malet me plehra janë zëvendësuar me 10 mijë pemë të mbjella e...

Pas Karavastasë/ Qeveria po bëhet gati për një tjetër park me...

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Pas finalizimit me sukses të procesit për ndërtimin e parkut fotovoltaik të Karavastasë, më i madhi në rajon, qeveria shqiptare po...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA