Ballina Etiketimet Paris

Etiketim: paris

FRANCË- Parisi thirrje për pezullimin përfundimtar të aneksimit të territoreve palestineze

PARIS, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Franca përshëndeti sot marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve midis Izraelit dhe Bahreinit, por theksoi se ajo duhet të shoqërohet...

FRANCË – Castex: Mbajtja e maskës e detyrueshme në të gjithë...

PARIS, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Kryeministri francez, Jean Castex njoftoi sot se mbajtja e maskës do të bëhet e detyrueshme në të gjithë kryeqytetin,...

FRANCË – Parisi: Mesdheu Lindor nuk është një “shesh loje”

PARIS, 26 gusht /ATSH-AFP/ - Franca paralajmëroi sot Turqinë se Mesdheu Lindor nuk mund të jetë "një shesh loje" për "ambiciet" kombëtare, ndërkohë që...

FRANCË – Parisi dhe Berlini thirrje për respektim të rregullave të...

PARIS, 22 gusht /ATSH-AFP/ - Ministrat francezë dhe gjermanë, të ngarkuar me Çështjet Europiane, kritikuan sot mungesën e përparimit në negociatat post Brexit, duke...

FRANCË – Souyris: Nuk përjashtohet që maska të bëhet e detyrueshme...

PARIS, 17 gusht /ATSH-DPA/ - Përdorimi i një maske mbrojtëse është mënyra më e mirë për të luftuar COVID-19, tha sot Anne Souyris, zyrtarja...

FRANCË – Macron fton Abbasin për rifillimin e negociatave të paqes...

PARIS, 17 gusht /ATSH-AA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron ka ftuar presidentin pelastinez, Mahmoud Abbas në Paris për konsultime për rifillimin e procesit të...

FRANCË – Ndalohen tubimet me më shumë se 10 persona

PARIS, 15 gusht /ATSH-AFP/ - Grumbullimet e më shumë se 10 personave janë të ndaluara në Paris, nëse nuk garantohen masat mbrojtëse, njoftoi prefektura...

COVID-19 – Parisi dhe Marseja shpallen zona me rrezik të lartë...

PARIS, 14 gusht /ATSH-ANSA/ - Autoritetet franceze klasifikuan dhe shpallën si zona me rrezik të lartë infektimi nga koronavirusi rajonet e Parisit dhe Marsejës,...

FRANCË – Bursat europiane në rritje të fortë, pavarësisht recesionit britanik

PARIS, 12 gusht /ATSH-AFP/ - Qendrat financiare europiane shënuan sot rritje të fortë, në vazhdën e një ditë më parë. Parisi fitoi me +0,90%, Londra...

PARIS – Franca zgjat masat antiCOVID-19

PARIS, 11 gusht /ATSH-DPA/ - Franca do të zgjasë deri në fund të tetorit masën antiCOVID-19 të ndalimit të grumbullimeve me më shumë se...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA