Ballina Etiketimet Papunesia

Etiketim: papunesia

“100 arritje në 4 vite”/ Nga 18 % në 2013, norma...

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Që prej vitit 2013, norma e papunësisë në vendin tonë ka ardhur gjithnjë duke rënë dhe ka shënuar edhe nivelin më...

Papunësia, rekord rënieje gjatë tremujorit IV të 2019-s: Arrin nivelin 11,2...

TIRANË, 10 mars /ATSH/ Papunësia në vendin tonë shënoi rekord tjetër rënieje gjatë tremujorit të katërt të vitit 2019 duke arritur në 11,2%, e...

Papunësia e rinisë, Sorensen: Rënie historike, 22,3% në tremujorin e fundit...

TIRANË, 15 prill /ATSH/ - Papunësia e rinisë në tremujorin e fundit të 2018 ka qenë në shifrat më të ulëta historike, në 22,3%. Zv/ministrja...

Organizata Ndërkombëtare e Punës: Shqipëria shumë më pak të rinj të...

TIRANE, 15 prill/ATSH/ - Organizata Ndërkombëtare e Punës ka publikuar të dhënat e reja mbi situatën e punësimit të të rinjve në Europë, ku...

Shqipëria me nivelin më të ulët historik të papunësisë

TIRANË, 21 mars /ATSH A.ALLA/ - "Dua të përmend një raport të rëndësishëm që ka dalë dje dhe që është raporti i tretë i...

LUKSEMBURG – Papunësia në eurozonë më e ulëta nga 2008-a

LUKSEMBURG, 31 tetor /ATSH-DPA/ - Papunësia në eurozonë mbeti e qëndrueshme në 8,1% në shtator, e pandryshuar që nga gushti, sipas agjencisë europiane Eurostat,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA