Ballina Etiketimet Pakti per Universitetin

Etiketim: pakti per Universitetin

Pakti për Universitetin/ 710 studentë ekselentë të punësuar deri tani në...

TIRANË, 16 shkurt /ATSH/ 710 studentë ekselentë me mesatare mbi 9 janë punësuar deri tani në institucione të ndryshme të administratës publike nëpërmjet platformës...

Në pranverë, kantieri për Kampusin e madh Universitar të Tiranës

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH-Gjergji Mima/ -Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, "në pranverë do të jemi në kantier për Kampusin e madh Universitar të...

“Pakti për Universitetin”, Qeveria miraton shtesën prej 800 kandidatësh në kryerjen...

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ - Pas përpjekjeve të Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë për të gjetur hapësirën e nevojshme buxhetore, vjen si lajm...

“Pakti për Universitetin”/ Kontrolli antiplagjiaturë do të realizohet përmes platformës së...

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ - Në kuadër të “Paktit për Universitetin”, hidhet tashmë një tjetër hap shumë i rëndësishëm për sigurimin dhe kontrollin e...

Nënshkruhet marrëveshja në kuadër të Paktit për Universitetin, mundësi punësimi për...

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ "Mundësitë e punësimit për studentët e Universitetit të Arteve janë më shumë nga sa ata mendojnë, deklaroi sot ministrja e Kulturës,...

FOTO/ Pakti për Universitetin, marrëveshje mes Universitetit të Arteve dhe Teatrit...

TIRANË, 4 tetor /ATSH/ - Në kuadër të Paktit për Universitetin, u nënshkrua marrëveshja e bashkëpunimit me rektorin e Universitetit të Arteve, Kastriot Çaushi...

FOTO/ “Pakti për Universitetin”, 14 studentë të Mjekësisë trajnim 7-ditor në...

TIRANË, 2 tetor /ATSH/ - Me mbështetjen e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Global Fund, në bashkëpunim me Universitetin e Mjekësisë, 14 studentë të Fakultetit...

Pakti për Universitetin/ Studentët e Mjekësisë, praktikë klinike në Laboratorin e...

TIRANË, 2 shtator /ATSH/- Një grup prej tre studentësh nga Fakulteti i Shkencave Teknike Mjekësore po kryejnë praktikën klinike në Laboratorin Qendror të Programit...

Pakti për Universitetin, 88 mijë studentë përfituan nga përgjysmimi ose mbulimi...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/- 88 mijë studentë kanë përfituar nga përgjysmimi ose mbulimi i plotë i tarifës sipas kategorive. Kështu deklaroi sot kryeministri Edi Rama në...

Spiropali: Pakti për Universitetin, një zotim me projekte

TIRANË, 18 korrik /ATSH/ - Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur sot se Pakti për Universitetin është tashmë një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA