Ballina Etiketimet Pagesa

Etiketim: pagesa

Dyfishohet numri i transaksioneve online

TIRANË, 29 korrik /ATSH/ Në kushtet e situatës së krijuar nga pandemia COVID-19, qytetarët po rrisin interesin për kryerjen e pagesave dhe transaksioneve financiare...

GJERMANI – BQE: Bankat të ndërpresin dividentët deri në 2021

FRANKFURT, 28 korrik /ATSH-DPA/ - Bankat në eurozonë duhet të përmbahen nga pagesa e dividentëve dhe blerja e aksioneve deri më 1 janar, sipas...

Tërmeti i 26 nëntorit/ Mbi 200 familje në banesa individuale dhe...

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një konferencë të përbashkët virtuale me Kryeministrin Rama dhe ministrin e Rindërtimit, Arben...

Ulet paraja cash/ BSH: Pagesa elektronike zuri rreth 30% të totalit...

TIRANË, 5 korrik /ATSH/- Rritja e përdorimit të instrumenteve të pagesave elektronike duke reduktuar paranë cash në ekonominë shqiptare, ka vijuar edhe përgjatë vitit...

TEKNOLOGJI – Banka pezullon pagesat eksperimentale përmes WhatsApp-it

RIO DE ZHANEIRO, 29 qershor /ATSH-ANSA/ - Konsumatorët brazilianë nuk do të jenë në gjendje të përdorin shërbimin e ri WhatsApp që lejon pagesa...

6 zyra të reja informacioni për pagesat e ujësjellësit në Kamëz

https://www.facebook.com/108419860536646/videos/297816527902195/   TIRANË, 23 maj/ATSH/ -Pagesat dhe arkëtimet e shërbimit të ujësjellësit në bashkinë e Kamzës do të bëhen në 6 zyrat e reja të Informacionit. Bashkia...

Ligji i ri/ BSH synon përfshirjen e 70% të popullsisë në...

TIRANË, 10 maj /ATSH/-Banka e Shqipërisë synon të rrisë përfshirjen financiare të popullsisë në sistemin bankar  dhe në pagesat online. Ligji i miratuar së fundi...

Prefekti Malaj për ATSH-në: Kemi shpërndarë 97% të pensioneve pranë banesave...

TIRANË, 23 prill/ATSH/ Në qarkun e Elbasanit janë shpërndarë deri tani 48 740 pensione pranë banesave të të moshuarve, pa qenë nevoja që ata të...

GJERMANI – Qeveria fillon pagesat për bizneset e vogla dhe personat...

BERLIN, 29 mars /ATSH-DPA/ - Landet gjermane, që nga e hëna do të fillojnë të bëjnë pagesa të drejtpërdrejta për bizneset e vogla dhe...

Mbështetje për 123 mijë familje/ “Pagë lufte”, dyfishim pagesës së papunësisë...

TIRANË, 28 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se do të ndihmohen me pagën e luftës të tërë ata që janë në shtëpi se...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA