Ballina Etiketimet Page

Etiketim: Page

1 500 dollarë pagë për të fjetur

ROMË, 30 maj /ATSH/ - Sipas udhëzimeve të sugjeruara nga ''Fondacioni Kombëtar i Gjumit'' të rriturit duhet të flenë 7 deri në 9 orë...

Rritja e pagës minimale synon rritjen e vlerës së punës/Denaj: Brenda...

TIRANË, 21 maj/ATSH/Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se mazhoranca do t'i qëndrojë premtimit për rritjen e pagës minimale deri në...

Denaj: Rritje të pagës minimale dhe mbështetje biznesit për dixhitalizim dhe...

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se paga minimale në sektorin privat do të shkojë përgjatë mandatit të...

Mandati i tretë/ Rritje e pagës mesatare në 850 mijë lekë,...

TIRANË, 15 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot paga mesatare është rritur nga 580 mijë lekë në 720 mijë lekë, ndërsa në mandatin e...

Paga minimale 400 mijë lekë deri në mbyllje të mandatit të...

TIRANË, 15 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se paga minimale prej vitit 2013 është rritur me 50 %, duke shkuar në 30 mijë...

Ulje e taksave për biznesin e vogël si asnjë vend në...

TIRANË, 12 mars/ATSH-Maela Marini/ "Ne kemi vendosur baza të reja për të ndërtuar ngrehinën e Shqipërisë së re", deklaroi sot Kryeministri Edi Rama, ndërsa...

SHBA – Dështon rritja e pagës minimale, një nga premtimet e...

UASHINGTON, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Konsulenti zyrtar i Senatit amerikan për interpretimin e rregullave dhe procedurës parlamentare ka vërtetuar se është e paligjshme të...

INSTAT/ Paga mesatare mujore u rrit me 3.5 %, sektori financiar...

TIRANË, 8 shkurt/ATSH/ Paga mesatare mujore në Shqipëri në vitin 2019 llogaritet 52.382 lekë me një rritje prej 3.5 % krahasuar me vitin paraardhës. Referuar...

“Taksat për biznesin nuk do të rriten”/ Vlerësimet nga institucionet ndërkombëtare...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se taksat për biznesin nuk do të rriten dhe se paga minimale në natyrshmëri, falë sistemeve...

Kushi: 2021 fillon mbarë me rritjen e pagës së mësuesve prej...

TIRANË, 4 janar/ATSH/ Viti 2021 fillon mbarë edhe me rritjen e pagës së mësuesve prej 15%. Kështu u shpreh sot ministrja e Arsimit, Sportit dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA