Ballina Etiketimet OST

Etiketim: OST

Ndërprerje energjie për disa qytete në Jugperëndim/ Punohet për eliminimin e...

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Në Sistemin e Transmetimit të OST-së Durrës dhe atë Jugperëndimor, janë duke u kryer veprime operative për eliminimin e një...

Shqipëri -Kosovë/ Finalizohet puna për ngritjen e Bursës Shqiptare të Energjisë...

TIRANË, 5 tetor /ATSH/ Finalizohet puna për ngritjen e Bursës Shqiptare të Energjisë Elektrike (ALPEX) mes Operatorit të Sistemit të Transmemtimit (OST) dhe Operatori...

Remont në linjën 110 kV Laç 1 – Fushë-Kuqe/ Nesër pa...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Në kuadër të remontit të planifikuar të Linjës 110 kV Laç 1 – Fushë-Kuqe ditën e nesërme parashikohen ndërprerje energjie në...

OST kryen remont në nënstacionin e Ibës, kufizime energjie në disa...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Nënstacioni elektrik i Ibës në Tiranë do t'i nështrohet gjatë ditës së nesërme një remonti, çka synon rritjen e sigurisë së...

Burrel/ OST remont të planifikuar në linjën 400 kV, Tirana 2-Podgoricë

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit informoi sot se linja 400 kV Tirana 2-Podgoricë iu nënshtrua një remonti. Remonti synon shmangien e avarive...

Përmirësimi i furnizmit me energji/ OST remont në linjën Elbasan-Ibë

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit njoftoi sot se po vijon remontet në disa nënstacione të vendit me qëllim përmirësimin e furnizimit...

Përmirësimi i furnizimit me energji/ Nis riparimi i linjave 110 kV...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST) vijon punën për përmirësimin e infrastrukturës dhe rritjes së sigurisë së furnizimit me energji të...

Përmirësimi i furnizimit me energji/ OST remont në linjën Elbasan –...

TIRANË, 10 korrik/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit njoftoi sot se po vijon remontet në disa nënstacione të vendit me qëllim përmirësimin e furnizimit...

Meta dekreton ligjin “Për sektorin e energjisë elektrike”

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta dekretoi sot shpalljen e ligjit nr. 61/2020 “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin nr. 43/2015,...

OST remonte në rjetin 110 kV në Durrës, investime për rritjen...

TIRANË, 1 qershor/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit nis sot remontet në rrjetin 110kV të linjave Rrashbull–Sallmone (Sukth), Kavajë–Rrashbull dhe Rrashbull–Spitallë (Porto Romano 2). Sipas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA