Ballina Etiketimet Osbe

Etiketim: osbe

Parandalimi i radikalizimit/ Takime me oficerët e policimit në komunitet dhe...

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ Rritje e bashkërendimit ndërinstitucional në parandalimin e ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizimit në shkolla. Në prag të vitit të ri shkollor,...

Koordinimi i përpjekjeve për një zgjidhje paqësore në Donbas/ Rama, bisedë...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ Kryeministri Edi Rama, në cilësinë e Kryetarit të OSBE-së zhvilloi sot një bisedë telefonike me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky...

Kriza në Bjellorusi/ Ministrja e Jashtme e Suedisë bisedë me Ramën:...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot në cilësinë e Kryetarit të OSBE-së një bisedë me ministren e Jashtme të Suedisë,...

Kryesia shqiptare e OSBE-së/ Cakaj: Promovimi i sigurisë, stabilitetit dhe zhvillimit...

TIRANË, 10 shtator /ATSH/ Promovimi i sigurisë, stabilitetit dhe zhvillimit ekonomik nëpërmjet luftës kundër korrupsionit prioritet themelor i Kryesisë Shqiptare të OSBE-së. Ministri në detyrë...

Prezenca e OSBE-së nis projektin e transparencës në sistemin e prokurimit...

TIRANË, 3 shtator/ATSH/  Prezenca e OSBE-së në Shqipëri nisi më 1 shtator 2020, një projekt që synon forcimin e kapaciteteve dhe rritjen e transparencës...

AUSTRI – Kryetari i kryesisë së OSBE-së, Edi Rama: Përmirësim i...

VJENË, 28 gusht /ATSH-DPA/ - Ndalimi i abuzimit të të drejtave të njeriut në Bjellorusi është thelbësor për zgjidhjen e krizës së vendit, tha...

“Moment i jashtëzakonshëm për imazhin e vendit”/ Drejtimi i OSBE-së nga...

TIRANË, 28 gusht/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot, në një prononcim për mediet nga Vjena se "drejtimi i OSBE-së nga Shqipëria po merr...

GJERMANI – BE përgatit listën e zezë të Bjellorusisë ndërkohë që...

BERLIN, 28 gusht /ATSH-AP/ - Bashkimi Europian pranoi vendosjen e sanksioneve për 20 zyrtarë bjellorusë të dyshuar për mashtrim zgjedhor dhe për shtypje të...

Takimi i posaçëm në Vjenë/ Rama: OSBE nuk po kërkon rolin...

TIRANË, 28 gusht/ATSH/ "OSBE duhet të bëjë atë çka mundet për të ndihmuar Bjellorusinë dhe popullin bjellorus në këtë udhëkryq mjaft të rrezikshëm në...

AUSTRI – OSBE këmbëngul për dërgimin e një misioni në Bjellorusi...

VJENË, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti në detyrë i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë (OSBE), kryeministri shqiptar Edi Rama, dënoi sot në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA