Ballina Etiketimet Opozite

Etiketim: opozite

BELGJIKË – De Croo thirrje opozitës për bashkëpunim

BRUKSEL, 3 tetor /ATSH-DPA/ - Kryeministri i ri i Belgjikës, Alexander De Croo i bëri thirrje opozitës të kapërcejë mosmarrëveshjet e saj dhe të...

Opozita e Bashkuar kërkon mbledhjen e Këshillit Politik nesër

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Opozita e Bashkuar kërkoi sot që nesër (e martë) të zhvillohet mbledhja e Këshillit Politik. Përfaqësuesit e opozitës në Këshillin Politik, Oerd...

BJELLORUSI – Dhjetëra mijëra mbështetës të opozitës protestojnë kundër rizgjedhjes së...

MINSK, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Dhjetëra mijëra mbështetës të opozitës bjelloruse dolën sot në rrugët e Minskut për të protestuar kundër rizgjedhjes së presidentit,...

“Humbës kronikë”/ Sa më shumë të shohim tek ata, aq më...

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama i ka cilësuar sot kundërshtarët e tij politikë si humbës kronikë. "Unë nuk do të them sot asgjë, asnjë...

BJELLORUSI – Tikhanovskaïa: Populli bjellorus nuk do të pranojë kurrë lidershipin...

VILNIUS, 21 gusht /ATSH-AFP/ - Populli bjellorus nuk do të pranojë kurrë lidershipin aktual, theksoi sot shefja e opozitës bjelloruse, Svetlana Tikhanovskaïa, duke nënvizuar...

MINSK – Opozita: Premtimi i Lukashenkos për zgjedhje të reja një...

MINSK, 18 gusht /ATSH-ANSA/ - Opozita bjelloruse nuk ka besim te premtimi i presidentit Aleksander Lukashenko për zgjedhje të reja pas reformës kushtetuese, deklaroi...

Rama ftesë opozitës: Të reflektojmë në Ligjin Zgjedhor risitë kushtetuese, kush...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "LBPD&CO duhet të ulen menjëherë me PS dhe opozitën parlamentare për të punuar për reflektimin...

Opozita e Bashkuar: Tentativa për prishjen e dakordësisë së 5 qershorit...

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ Opozita e Bashkuar, përmes një deklarate për shtyp, rikonfirmoi sot se i qëndron plotësisht kodifikimit pa asnjë ndryshim të dakordësisë së...

Kodi Zgjedhor/ Opozita parlamentare kërkon depolitizim e lista të hapura: Nuk...

TIRANË, 7 korrik/ATSH/ Përfaqësuesit e opozitës parlamentare deklaruan sot se nuk do të tërhiqen nga kërkesa e tyre për listat e hapura. Pas takimit të...

Reforma Zgjedhore/ Duhet të kemi konsensusin edhe të opozitës parlamentare të...

TIRANË, 10 qershor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot, pas një takimi në Kryesinë e Kuvendit me deputetë të opozitës parlamentare, se nuk ka...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA