Ballina Etiketimet Obsh

Etiketim: obsh

OBSH: Një Krishtlindje pa gjithë familjen mundësia më e mirë në...

GJENEVË, 24 nëntor /ATSH-AFP/ - Një Krishtlindje në grup të vogël, pa takime të mëdha familjare, është padyshim mundësia më e mirë në këto...

OBSH: Rezistenca antimikrobike, po aq e rrezikshme sa pandemia

GJENEVË, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Fenomeni global i rezistencës antimikrobike, po aq i rrezikshëm sa një pandemi, kërcënon të zhbëjë një shekull përparim mjekësor,...

ZVICËR – Ryan: Vala e dytë e COVID-19 duhet luftuar pa...

GJENEVË, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - Vaksinat nuk do të arrijnë në kohë për të luftuar valën e dytë të pandemisë së COVID-19 dhe shumë...

GJENEVË – OBSH: Ulje e numrit të rasteve me COVID-19 në...

GJENEVË, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - Numri i rasteve të reja me COVID-19 në Europë ka pësuar rënie javën e kaluar, për herë të parë...

GJENEVË – OBSH: Besimi te vaksinat vendimtar për frenimin e COVID-19

GJENEVË, 14 nëntor /ATSH-AFP/ - Në një kohë që lajmet e mira për një vaksinë kundër COVID-19 ka sjellë një valë optimizmi, mosbesimi i...

GJENEVË – OBSH: Vaksina antiCOVID-19 një avancim historik për kontrollin e...

GJENEVË, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë përshëndeti sot shpejtësinë historike me të cilën po zhvillohet gara për vaksinat kundër...

FRANCË – Ghebreyesus: Nacionalizmi i vaksinave në dëm të të gjithëve

PARIS, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus paralajmëroi sot kundër nacionalizmit të vaksinave, duke theksuar se përpjekjet...

Lufta kundër COVID-19/ Soreca: BE dhe OBSH kanë punuar ngushtësisht për...

TIRANË, 12 nëntor /ATSH/ Bashkimi Europian dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë kanë punuar ngushtësisht në muajt e fundit për të mbështetur Shqipërinë në luftën...

ZVICËR – Ghebreyesus: Bota po përjeton bashkëpunim të paparë shkencor kundër...

GJENEVË, 9 nëntor /ATSH-AFP/ - Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, u quajti inkurajues njoftimin e bërë sot nga laboratorët “Pfizer” dhe...

GJENEVË – OBSH: Bota të mos mbyllë sytë, pavarësisht lodhjes nga...

GJENEVË, 9 nëntor /ATSH-AFP/ - Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus i kërkoi sot komunitetit ndërkombëtar të mos mbyllë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA