Ballina Etiketimet Nxenes

Etiketim: nxenes

Kushi takon artistët e konkursit “Mësuesi i Sakrificës”: Sa shumë dashuri...

TIRANË, 17 mars/ATSH/  Punimet e nxënësve për konkursin e pikturës “Mësuesi i Sakrificës” kanë përcjellë mjaft emocion jo vetëm tek mësuesit, por edhe tek...

Videomesazhi i fëmijëve për 8 Marsin/ Kushi: Nxënësit edukohen me frymën...

TIRANË, 8 mars/ATSH/ Fëmijë nga shkolla të ndryshme në vend nëpërmjet një videomesazhi për Ditën Ndërkombëtare të Gruas janë bashkuar për të përcjellë mesazhe...

“Çdo mësues është një hero”/Urimi i veçantë nga nxënësit, Kushi: Çdo...

TIRANË, 7 mars/ATSH/- Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka zgjedhur të urojë Ditën e Mësuesit nëpërmjet një videoje të veçantë, ku...

Certifikata falënderimi për fitues të Olimpiadës Kombëtare/Kushi: Gjuha Shqipe, një nga...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi organizoi një takim me fitues të Olimpiadës Kombëtare të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë...

Kushi me nxënësit fitues të Olimpiadës: Burim frymëzimi në një vit...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi zhvilloi sot një takim me disa prej fituesve të Olimpiadës Kombëtare të Gjuhës Shqipe...

“Shëndeti i nxënësve prioritet”/ Kushi: Protokollet antiCOVID parashikojnë edhe vetëm ajrosjen...

TIRANË, 17 janar/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi deklaroi sot se "shëndeti i nxënësve dhe stafit mësimor është prioritet kryesor", ndaj...

Gjirokastër, 63 nxënësit ekselentë vlerësohen me certifikata mirënjohjeje

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Bashkia e Gjirokastrës vlerësoi 63 nxënësit ekselentë me certifikata mirënjohjeje, si dhe iu dha bonusi i miratuar në Këshillin Bashkiak, nga...

Kushi: Sfidë për çdo institucion të gjejë ekuilibrin mes librit elektronik...

TIRANË, 8 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka marrë pjesë në një aktivitet të organizuar nga Qendra Kombëtare e Librit...

FOTO/ Tableta dixhitale edhe për nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Qenam”, Tiranë

TIRANË, 17 nëntor/ATSH/ Ministrja e Arsimti, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi shpërndau sot tableta dixhitale për nxënësit e klasave kolektive të shkollës 9-vjeçare “Qenam”,...

Përrenjas, nxënësit e klasave kolektive pajisen me tableta dixhitale

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/ Nxënësit e klasave kolektive të shkollës së Mesme të Bashkuar në Rrajcë të Përrenjasit u pajisën me tableta dixhitale, që të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA