Ballina Etiketimet Nuhatje

Etiketim: nuhatje

COVID-19 – Rikthimi i nuhatjes një vit pas infektimit

STRASBURG, 27 qershor /ATSH-AFP/ - Humbja e nuhatjes, ose anosmia, e lidhur me një infektim me COVID-19, paraqet një prognozë të shkëlqyeshme rikuperimi në...

COVID-19 – Humbje e shijes dhe nuhatjes në 5-20 % të...

KËLN, 11 maj /ATSH-DPA/ - Humbja e nuhatjes dhe shijes për shkak të infeksionit COVID-19 mund të zgjasë me muaj apo edhe më gjatë...

COVID-19 – Humbja e vazhdueshme e nuhatjes e lidhur me praninë...

PARIS, 9 maj /ATSH-AFP/ - Humbja e nuhatjes, një simptomë e zakonshme e COVID-19, mund të zgjasë për disa muaj te disa pacientë dhe...

Karamele për të zbuluar nëse keni humbje të nuhatjes dhe shijes

OHAJO, 3 shkurt /ATSH-ANSA/ - Përdorni karamele për të zbuluar nëse keni humbje të nuhatjes dhe shijes për shkak të Covid-19. Kjo është metoda e...

FOKUS – Sërish pikëpyetje për lidhjen mes Covid-19 dhe nuhatjes

PARIS, 23 nëntor /ATSH/ - Humbja e shijes është aq e përhapur në mesin e pacientëve me Covid-19 sa shkencëtarët dhe mjekët menduan që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA