Ballina Etiketimet Nisma

Etiketim: nisma

Rihapet nisma/ 200 stola me dedikim i shtohen Parkut të Liqenit

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Rreth 200 stola me dedikim i janë shtuar parkut, falë nismës që tashmë është përkrahur nga mjaft qytetarë të cilët kanë...

Miratohet në parim nisma e opozitës parlamentare për ndryshime kushtetuese/ Manja:...

TIRANË, 10 korrik/ATSH-Maela Marini/ Nisma e 28 deputetëve të opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese në hapjen e listave dhe eliminimin e koalicioneve parazgjedhore u...

Kuvendi i Kosovës miratoi uljen e numrit të komisioneve parlamentare nga...

PRISHTINË, 13 shkurt /ATSH/ Kuvendi i Kosovës ka miratuar pasditen e kësaj të enjteje, me 90 vota pro dhe një abstenim, 14 komisione parlamentare,...

Certifikohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit, NISMA hyn në Kuvend

PRISHTINË, 27 nëntor/ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Refuzimi i ankesës së Lëvizjes Vetëvendosje...

Stina e festave në Tiranë/ “Bëhu shkak për lumturinë e një...

TIRANË, 13 nëntor/ATSH/ Stina e festave nuk është vetëm një moment për të festuar, por edhe për të qenë më pranë njëri-tjetrit, sidomos për njerëzit...

​Limaj: Nisma dhe aleatët me 6 mandate në Kuvend

PRISHTINË, 11 nëntor/ATSH/ Nisma Socialdemokrate e ka mirëpritur vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), i cili urdhëroi KQZ-në të largojë nga...

PZAP i jep të drejtë Nismës për votat serbe, rinumërim në...

PRISHTINË, 11 nëntor/ATSH/ Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka vendosur sot për të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike dhe kandidatët...

“Shqipëria Solidare”, 58 shoqëri Ujësjellës Kanalizime i bashkohen nismës

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ Agjencia Kombëtare Ujësjellës Kanalizime dhe Infrastrukturës së Mbetjeve nisi sot fushatën e sensibilizimit dhe solidaritetit në rang vendi me çdo...

BM – Londra: NATO nisma konkrete në luftën kundër sulmeve kibernetike...

LONDËR, 23 maj /ATSH-AFP/ - Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Jeremy Hunt do t’u kërkojë sot anëtarëve të NATO-s më shumë nisma për...

Risitë e vitit të ri shkollor, nga “3 lëndë në 6...

TIRANË, 3 shtator/ATSH-Maela Marini/ Nga nisma "3 lëndë në 6 orë", te ndalimi i celularit në shkolla dhe vendosja e oficerëve të sigurisë.... Këto...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA