Ballina Etiketimet Nikolla

Etiketim: Nikolla

Vitin e ardhshëm, tekste falas edhe për fëmijët e klasës së...

TIRANË, 6 shtator /ATSH/ Vitin e ardhshëm do të mundësohen tekste falas edhe për fëmijët e klasës së V, ndërkohë që për këtë vit...

Mbyllja e klasave kolektive, plan masash bazuar në standardet më të...

TIRANË, 5 shtator/ATSH-Maela Marini/ Për 33 mijë nxënësit që mësojnë në klasa kolektive, Ministria e Arsimit ka hartuar një plan masash bazuar në modelet...

Jo më çështje vullneti, drejtuesit e shkollave larg politikës me ligj

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ - Shkolla e drejtorëve do të mënjanojë çdo ndikim politik në punësimin dhe ushtrimin e funksionit të tyre. Kështu është shprehur ministrja...

Shpërndarja e dëftesave po vijon normalisht, akuzat e PD, baltë e...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155965124456523/?t=32 TIRANË, 17 korrik/ATSH/- Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Lindita Nikolla ka sqaruar opinionin publik mbi procesin e shpërndarjes në kohë të dëftesave për...

Debati/ Dëftesat në sistemin parauniversitar, Nikolla hedh poshtë akuzat e opozitës

TIRANË, 17 korrik /ATSH/ - Komisioni i Medias dhe Edukimit është përfshirë sot në debate mes ministres së Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla dhe...

Vijon plotësimi i dëftesave të lirimit

TIRANË, 11 korrik/ATSH/- Ministria e Arsimit po vijon me plotësimin e dëftesës së lirimit, si dhe të dëftesave të tjera të arsimit parauniversitar. Ministrja e...

Foto/Pas suksesit të skuadrës së vajzave në volejboll, Nikolla premton më...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1326004387533863/   TIRANË, 21 qershor/ATSH/-Ministrja Lindita Nikolla, pas rezultatit të arritur të kombëtares së vajzave në volejboll, ka pritur skuadrën më zyrën e saj për t’i...

FOTO/ Rikonstruksion i shkollës së mesme në Hotolisht, Librazhd

TIRANË, 16 qershor/ATSH/- Në fshatin Hotolisht në Librazhd kanë filluar punimet për rikonstruksionin e shkollës së mesme, një ndërhyrje e domosdoshme, pasi prej shumë...

Studimet për mësuesi, Nikolla: Universitetet të plotësojnë pritshmëritë e maturantëve

TIRANË, 15 qershor/ATSH/-Pas turit të takimeve me maturantët në shumë shkolla të vendit, ku ka diskutuar për kriteret dhe mbështetjen e ofruar në degët...

Provimet e maturës do zhvillohet në salla të mëdha

TIRANË, 30 maj/ATSH/-Për të shmangur kopjet gjatë provimeve të maturës, ministria ka vendosur që të zhvillohen në salla të mëdha, ndërsa ministrja e Arsimit,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA