Ballina Etiketimet Niko Peleshi

Etiketim: Niko Peleshi

Pushka “Karajfile”, Peleshi: Një nga armët më interesante në Muzeun e...

TIRANË, 18 nëntor/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi publikoi sot pamje të pushkës së tipit “Karajfile”, që gjendet në Muzeun e Forcave të Armatosura. Peleshi...

Peleshi: Arritje historike rritja me 30% e pagave për ushtarakët

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi në fjalën e tij gjatë prezantimit të projektbuxhetit për vitin 2022 për mbrojtjen e cilsëoi, arritje...

Peleshi: Kampus i ri për Akademinë e FA, gati të presim...

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi vizitoi mjediset e Shkollës së Trupës në Bunavi, ku bisedoi me studentë të vitit të parë...

Peleshi: Rritje me 30% e pagës së personelit të FA

TIRANË, 8 nëntor/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi deklaroi sot se, në pr/buxhetin e vitit 2022 është parashikuar rritje prej 30 % e pagës...

Ministeriali i Mbrojtjes në Bruksel, Peleshi: Angazhohemi për sigurinë e kampit...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Mbrojtja e vendeve të NATO-s dhe lufta kundër terrorizmit në Afganistan dhe Irak ishin temat kryesore të ditës së parë të...

Kriza energjetike, Peleshi: Menaxhimi i saj, me mjete që nuk prekin...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi përmes një statusi ka reaguar për krizën energjetike thekon se, “kjo krizë energjetike që ka filluar...

Ndahet nga jeta nënkolonelja Kukeli, Peleshi: Humbëm një mjeke dhe ushtarake...

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi shprehu sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të mjekes dhe ushtarakes Edlira Kukeli, e cila për...

Karta e studentit për të rinjtë e Akademisë së Forcave të...

TIRANË, 30 shtator/ATSH/ Akreditimi i Akademisë së Forcave të Armatosura si një institucion i arsimit të lartë për herë të parë në vitin 2020,...

Modernizimi i FA, Peleshi: Partneritet me akademinë ushtarake West Point

TIRANË, 29 shtator/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u shpreh sot në një intervistë televizive për planet e modernizimit të Forcave të Armatosura, si...

Peleshi: Planifikojmë nisjen e implementimit të projektit të bazës së Kuçovës

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi prezantoi sot programin për mbrojtjen, gjatë seancës për votimin e qeverisë së re. Peleshi tha se “ky...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA