Ballina Etiketimet Ndalim

Etiketim: ndalim

BM – Londra mohon pretendimet e BE-së për ndalimin e plotë...

LONDËR, 9 mars /ATSH-DPA/ - Një zëdhënës i qeverisë britanike mohoi sot një pohim të presidentit të Këshillit Europian, Charles Michel, sipas të cilit...

Përkeqësimi i motit/ Ndalohet qarkullimi i mjeteve të rënda në territorin...

TIRANË, 14 shkurt /ATSH/ Qarkullimi i mjeteve të tonazhit të rëndë është ndaluar që të kalojë për në territorin grek përmes Kakavijës. Drejtoria Vendore e...

COVID-19 – Italia zgjat ndalimin e udhëtimit mes rajoneve

ROMË, 13 shkurt /ATSH-ANSA/ - Qeveria italiane vendosi të premten vonë zgjatjen me dhjetë ditë të ndalimit të udhëtimit midis rajoneve të vendit, që...

COVID-19 – Republika Çeke mbyll kufijtë për pothuajse të gjithë të...

PRAGË, 31 janar /ATSH-DPA/ - Pothuajse asnjë i huaj nuk po lejohet të hyjë në Republikën Çeke që nga dita e djeshme, ndërsa vendi...

GJERMANI – Ekonomia në stanjacion në tremujorin e katërt 2020

BERLIN, 29 janar /ATSH-DPA/ - Pavarësisht nga problemeve me kufizimet për shkak të pandemisë së Covid-19, ekonomia gjermane qëndroi në stanjacion duke u rritur...

Bllokohet TikTok për përdoruesit me moshë të papërcaktuar

ROMË, 22 janar /ATSH-AFP/ - Italia njoftoi sot se kishte bllokuar përkohësisht aksesin e TikTOK për përdoruesit, mosha e të cilëve nuk është e...

FISHË TEKNIKE – Vendet europiane që kanë ndaluar fluturimet për dhe...

BERLIN, 21 dhjetor /ATSH-DPA/ - Lista e vendeve të Bashkimit Evropian që ndaluan  fluturimet nga dhe për në Britaninë e Madhe vazhdon të shtohet,...

BRUKSEL – BE heq ndalesën e udhëtimit për shtatë vende

BRUKSEL, 18 dhjetor /ATSH-AA/ - Vendet e Bashkimit Europian që mbyllën kufijtë e tyre që në muajin mars për shkak të koronavirusit (COVID-19) ndryshuan...

Aktivitet i paligjshëm i lojërave të fatit/ Operacioni “Aplikacioni”, arrestohen 3...

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë organizuar dhe...

GJERMANI – Ndalohet një grup neonazist

BERLIN, 1 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer ndaloi një grup neonazist, i njohur si ''Brigada Wolf 44''. Prokurorët në të kaluarën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA