Ballina Etiketimet Muzeu

Etiketim: Muzeu

“E ardhmja është në origjinë”, biseda dhe koncert në Muzeun Arkeologjik...

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Dy arkeologë dhe dy instrumentistë ishin protagonistët e aktivitetit me titull “E ardhmja është në origjinë”, që u organizua në mjediset e...

Muzeu Historik dhe Etnografik në Krujë ul çmimet e biletave për...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Muzeu Historik dhe Etnografik në Krujë ka njoftuar ulje të çmimeve për muajt e verës, në zbatim të urdhrit të Ministrisë...

Shqipëria, projekt për luftën kundër trafikimit të paligjshëm të objekteve kulturore

TIRANË, 28 janar/ATSH/ Drejtori i Muzeut Historik Kombëtar, dr. Dorian Koçi, zhvilloi sot një takim me grupin e ekspertëve në kuadër të projektit “Ndërtimi...

Përkujtohet data e lindjes e Fan Stilian Nolit

TIRANË, 6 janar/ATSH/ Muzeu Historik Kombëtar përkujtoi sot poetin dhe publicistin Fan Stilian Noli, i cili lindi më 6 janar 1882. Burrë shteti, atdhetar demokrat,...

38 vjet pas inagurimit, Muzeu Historik Kombëtar aty ku ekspozohen 5...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/- Si sot, 38 vjet më parë u inaugurua Muzeu Historik Kombëtar, për ngritjen e të cilit u mblodh një ekip me...

Historia e periudhës komuniste në Shqipëri, e pasqyruar në Muzeun Historik...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/- Muzeu Historik Kombëtar organizoi konferencën me temë “Historia e periudhës komuniste në Shqipëri, e pasqyruar në Muzeun Historik Kombëtar”. Në këtë...

Projekte të përbashkëta mes Muzeut Historik dhe Akademisë së Studimeve Albanologjike

TIRANË, 2 korrik/ATSH/- Akademia e Studimeve Albanologjike dhe Muzeu Historik Kombëtar nënshkruan sot një memorandum mirëkuptimi për zbatimin e projekteve të përbashkëta. Gjatë ceremonisë, drejtori...

100-vjetori i vdekjes, ekspozitë për rrugëtimin e Ismail Qemalit ndër vite

TIRANË, 23 janar /ATSH/ Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar organizon tryezën e rrumbullakët dhe çel të hënën e...

BSH hap Muzeun e saj për publikun

TIRANE, 18 maj / ATSH/- Muzeu i Bankës së Shqipërisë do të qëndrojë i hapur, pa pagesë, sot, në Ditën Ndërkombëtare të Muzeve, nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA