Ballina Etiketimet Moske

Etiketim: moske

RUSI – Riabkov: Ultimatumet amerikane për armët strategjike të papranueshme

MOSKË, 21 shtator /ATSH-ANSA/ - Deklarata e përfaqësuesit special të presidencës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kontrollin dhe Armatimet, mareshalit Billingslea, sipas...

SHBA – Pompeo: Moska të ndërmarrë një hetim të menjëhershëm për...

UASHINGTON, 26 gusht /ATSH-AFP/ - SHBA-ja i kërkoi sot autoriteteve ruse të ndërmerrnin një hetim të menjëhershëm për helmimin e opozitarit kryesor të Kremlinit,...

RUSI – Dmitriev: Vaksinim i plotë i popullsisë kundër COVID-19...

MOSKË, 16 korrik /ATSH-ANSA/ - Rusia do të mund të vaksinojë plotësisht popullsinë e saj kundër koronavirusit në fillim të vitit të ardhshëm, deklaroi...

SHBA – Uashingtoni mund të zgjasë traktatin e armëve bërthamore me...

UASHINGTON, 24 qershor /ATSH-AFP/- SHBA-ja mund të jetë e gatshme të zgjasë traktatin e fundit të madh për armët bërthamore me Rusinë, por vetëm...

RUSI – Moska organizon paradën për LIIB, pavarësisht paralajmërimit të OBSH

MOSKË, 24 qershor /ATSH-DPA/ - Moska do të organizojë sot një paradë të madhe ushtarake për 75-vjetorin e përfundimit të Luftës së Dytë Botërore,...

RUSI – Moska fillon lehtësimin e kufizimeve, pavarësisht numrit të lartë...

MOSKË, 1 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeqyteti rus filloi sot një etapë tjetër të lehtësimit të kufizimeve duke lejuar bizneset të rihapen dhe banorët të...

RUSI – Mishustin: Kulmi i pandemisë ka kaluar

MOSKË, 20 maj /ATSH-DPA/- Rusia duket se ka kaluar kulmin e valës së saj të infektimeve me COVID-19, gjë që u jep mundësi autoriteteve...

MOSKË – Rusia i afrohet pragut prej 200 000 rastesh me...

MOSKË, 9 maj /ATSH-AFP/ - Për të shtatën ditë radhazi, Rusia regjistroi sot më shumë se 10 000 raste të tjera me koronavirusin e...

COVID-19 – Moska zgjat kufizimin deri më 31 maj

MOSKË, 7 maj /ATSH-AFP/- Kryebashkiaku i Moskës, Sergei Sobianin, urdhëroi zgjatjen e masave të kontrollit të popullsisë deri më 31 maj, ku kryeqyteti rus...

RUSI – Për të pestën ditë radhazi rekord i rasteve me...

MOSKE, 3 maj /ATSH-AA/ - Me 10.633 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), Rusia tejkaloi Francën për t'u bërë vendi i gjashtë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA