Ballina Etiketimet Monumentet e kulturës

Etiketim: monumentet e kulturës

Pasojat e tërmetit/ Nënshkruhet marrëveshja, SHBA 800 mijë dollarë për restaurimin...

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë alokuar një grant prej pothuajse 800 000 dollarë të Fondit të Ambasadorëve për Trashëgiminë Kulturore,...

Shkodra djep kulture, Pjetri: Vëmendje për monumentet e kulturës

TIRANË, 24 maj /ATSH/ - Shkodra është djep kulture ndaj dhe vëmendja për monumentet e kulturës është në fokus të kandidatit të Partisë Socialiste...

Tre kantieret e restaurimit, Kumbaro: Ca flasin, ca të tjerë punojnë...

TIRANE,10 Maj /ATSH/ - Specialistët dhe institucionet përkatëse për monumentet e kulturës çdo ditë po kujdesen për këto asete me vlera kulturore dhe historike...

FOTO/ Pastrimi i monumenteve të kulturës në funksion të sezonit të...

TIRANË, 27 prill/ATSH/ - Monumentet e kulturës dhe sitet arkeologjike të Shqipërisë çdo ditë e më shumë po vizitohen nga turistë të huaj të...

Vlerat dhe historia e monumenteve të kulturës frymëzojnë brezin e ri

TIRANË, 3 Prill /ATSH/ - Vendet dhe monumentet më të rëndësishme të kulturës po frymëzojnë tashmë dhe brezin e ri të cilët shfaqin një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA