Ballina Etiketimet Monitorim

Etiketim: monitorim

Zbatimi i protokolleve antiCovid/ Policia vijon kontrollet kudo ku vërehen grumbullime

  https://www.facebook.com/policiashtetitshqiptar/videos/771553276994314/ TIRANË, 30 gusht/ATSH/ Strukturat e Policisë së Shtetit në të gjithë vendin krahas përmbushjes së detyrave funksionale, vijojnë intensivisht punën për monitorimin e zbatimit...

FSDKSH, 255 kontrolle në 6 muajt e parë të vitit

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ Edhe në periudhë pandemie monitorimi i subjekteve të kontraktuara nga Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm i Kujdesit Shëndetësor nuk është ndërprerë. Specialistët...

Masat antiCOVID/ Institucionet e Shërbimit Social Shtetëror zbatojnë rregullat

TIRANË, 6 gusht/ATSH/Punonjësit pranë institucioneve shtetërore po respektojnë rregullat e vendosura nga ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për të mos rrezikuar prekjen nga...

Task forca antiCOVID/ Intensifikon kontrollet, 17 qytetarë gjobiten me nga 20...

TIRANË, 18 korrik/ATSH/Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka realizuar mbi 1300 inspektime dhe monitorime në të gjitha qarqet e vendit në 24 orët e fundit. Ministria e...

Protokollet antiCovid/ 1626 inspektime në 24 orë, pezullohen 3 subjekte në...

TIRANË, 9 korrik/ATSH/ Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka kryer 1626 inspektime dhe monitorime në të gjitha qarqet e vendit në 24 orët e fundit. Ministria e...

Monitorim ishujve lagunorë të Karavastasë për folezimin e shpendëve të ujit

TIRANË, 28 maj/ATSH/ “Shpendët e Shqipërisë” së bashku me Administratën e Zonave të Mbrojtura Fier realizuan monitorimin e plotë të ishujve lagunorë të Karvastasë...

Nis disbursimi i parave nga BE për Shqipërinë, monitorohen rreptësisht prej...

Tiranë, 9 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama e cilësoi të shkëlqyer punën e kryer deri tani në frontin e mbrojtjes së shëndetit nga COVID-19, ndërsa...

TEKNOLOGJI- Shpiket pajisja e cila monitoron pacientët nga distanca me wireless

BOSTON 15 prill /ATSH-ANSA/ - Njerëzit me koronavirus mund të ndiqen nga distanca falë një pajisje që monitoron frymëmarrjen, lëvizjet dhe gjumin përmes sinjaleve...

Nuk respektuan masat e sigurisë – Policia gjobit 330 këmbësorë, 43 drejtues...

TIRANË, 11 prill/ATSH-A. Fortuzi/ Policia e Shtetit ka gjobitur gjatë 24 orëve të fundit 330 këmbësorë, 43 drejtues mjetesh, si edhe 6 pronarë subjektesh...

COVID-19/ AKU monitoron 76 biznese ushqimore për respektimin e masave

TIRANË, 31 mars /ATSH – I. Vata/ Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ushtruar sot kontrolle në terren për të garantuar sigurinë ushqimore. Gjatë ditës së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA