Ballina Etiketimet Migjeni

Etiketim: Migjeni

Përkthehet në italisht vëllimi “Bukuria që vret” i Migjenit

TIRANË, 30 dhjetor /ATSH/ Një nga gjenitë e letërsisë shqipe, Migjeni tashmë flet edhe italisht. Ministrja e Kulturës, Elva Margariti njoftoi sot se është përkthyer...

“Migjeni dhe Agolli, moderniteti në vargjet shqipe”, simpozium për poetët që...

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ "Migjeni dhe Agolli, moderniteti në vargjet shqipe" titullohej simpoziumi i organizuar sot në kuadër të përkujtimit të poetëve që e përsosën...

109-vjetori i lindjes së Migjenit/ Meta: Vargjet e tij vijnë sot...

TIRANË, 13 tetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përkujtuar sot 109-vjetorin e lindjes së poetit tonë kombëtar Migjenit. “Vargjet e poetit tonë kombëtar,...

109-vjetori i lindjes së Migjenit/ Një ndër shkrimtarët më të lexuar...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Gjysmëshekulli i fundit i mjaftoi historisë për ta vendosur veprën letrare të Migjenit në një nga majat më të larta të...

Homazh/ 26 gushti i Nënë Terezës dhe Migjenit, të dy e...

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ "Shën Tereza dhe Migjeni lidhen bashkë me këtë datë, 26 gushtin, atë të vitit 1910 kur erdhi në jetë nëna e madhe...

VIDEO/ “Migjeni” i Air Albania nis fluturimet drejt Italisë, Balluku: Çmime...

TIRANE, 30 shtator/ATSH/- Pas "Lasgushit", sot ka nisur fluturimin edhe "Migjeni", avioni më i ri i flotës së Air Albania. Migjeni do të mbulojë...

Air Albania/ “Migjeni” nis fluturimet drejt Italisë

TIRANË, 30 shtator/ATSH/-  Avioni i dytë i flotës së Air Albania që mban emrin "Migjeni" nisi sot fluturimin drejt Italisë. Kompania "Ai Albania" ofron 3...

FOTO/ “Migjeni” i Air Albania nis fluturimet më 30 shtator drejt...

TIRANË, 28 shtator/ATSH/-  “Migjeni”, avioni i dytë i flotës së Air Albania do të nisë të hënën, më 30 shtator, fluturimin drejt Italisë. Ky avion...

Rama mesazh me fjalët e Migjenit: Çdo vikamë fillon e mbaron...

TIRANË, 21 qershor/ATSH/- Kryeministri Edi Rama duke sjellë në vëmendje një fragment  nga proza e shkrimtarit të madh shqiptar Migjenit "Idhuj pa krena", përcjell...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA