Ballina Etiketimet MIE

Etiketim: MIE

Riatdhesimet nga Milano deri në Zyrih/ Publikohet kalendari

TIRANË, 11 maj /ATSH/ Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar sot kalendarin e riatdhesimit të shqiptarëve nga data 14-20 maj 2020. Kalendari i riatdhesimit...

170.1 milionë lekë taksë vjetore për mjetet e transportit publik paguhet...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ 7 204 mjete të transportit publik janë liruar nga pagesa e taksës vjetore, një shumë prej 170.1 milionë lekësh që do...

Provimi i parë për Audituesit e Energjisë, MIE: Moment kyç për...

TIRANË, 8 maj /ATSH/ Më 22 maj zhvillohet provimi i parë për Audituesit e Energjisë. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë bën të ditur se ky...

MIE pezullon ristrukturimin e “Albpetrol”/ Asnjë punonjës nuk humbet vendin e...

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë bën të ditur se ka pezulluar procesin e ristrukturimit të shoqërisë "Albpetrol", si dhe i ka...

Riatdhesimet/ MIE: Fluturimet e kryera nga Air Albania, në përputhje me...

TIRANË, 3 maj /ATSH/- Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë deklaron me përgjegjësi se të gjitha fluturimet e kryera nga Air Albania, për llogari të...

Shërbimi taksi/ Taskforca e transportit rrugor mban 364 aktkonstatime këshilluese

TIRANË, 30 prill/ATSH/ Taskforca e Transportit Rrugor, si pjesë e Njësisë Operacionale për zbatimin e masave dhe protokolleve që parandalojnë përhapjen e infeksionit COVID-19...

Akuzat për shtesat në koncesion/ MIE: Projekti synon zhvillimin ekonomik të...

TIRANË, 30 prill/ATSH/ Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë deklaron se do të padisë Partinë Demokratike për akuzat që ajo i drejtoi sot lidhur me...

Në Portin e Durrësit vijon pa ndërprerje procesi i përpunimit të...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Në Portin e Durrësit, po vazhdon pa ndërprerje procesi i përpunimit të mallrave ku vetëm pasditen e djeshme 7 anije tregtare...

Riatdhesimi i shqiptarëve/ Publikohen datat e fluturimeve nga Gjermania, Anglia dhe...

TIRANË, 20 prill /ATSH/ Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar kalendarin e udhëtimeve që do të kryhen këtë javë, në kuadër të nisjes...

VIDEO/ Masat ndaj COVID-19, reduktim drastik i trafikut ajror

TIRANË, 4 prill /ATSH/- Reduktim i ndjeshëm është impakti që ka krijuar COVID-19 në sektorin e Aviacionit Civil. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, ka publikuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA