Ballina Etiketimet Mfe

Etiketim: mfe

Treguesit fiskalë/ Të ardhurat nga pushteti vendor llogariten rreth 7 miliardë...

TIRANË, 22 qershor/ATSH/ Në periudhën janar–maj të këtij viti të ardhurat nga pushteti vendor llogariten rreth 7 miliardë lekë. Të ardhurat nga pushteti vendor përbëhen...

Emetimi i Eurobondit/ Denaj: Nuk cenon politikën monetare, efekt pozitiv në...

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Ministria e Financave dhe Ekonomisë po përgatitet për emetimin e një Eurobondi në tregjet ndërkombëtare financiare për herë të katërt në...

Paga e luftës prej 40 mijë lekë/ Deri tani e kanë...

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Janë 108 388 mijë punonjës që u është paguar bonusi prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare....

Janar-prill, të ardhurat në buxhet llogariten 133 miliardë lekë

TIRANË, 19 maj/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura në buxhetin e shtetit gjatë katërmujorit të parë të vitit 2020 llogariten 133 miliardë lekë. Sipas raportit mbi...

4200 maturantët e 35 shkollave profesionale në vend rinisën mësimin në...

TIRANË, 18 maj /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj njoftoi se, 4200 maturantët e 35 shkollave profesionale në mbarë vendin rinisën sot...

Janar-mars, të ardhurat në buxhet llogariten 103.9 miliardë lekë

TIRANE 16 prill/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura në buxhetin e shtetit gjatë tremujorit të parë të vitit 2020 llogariten 103.9 miliardë lekë. Sipas raportit mbi...

Menaxhimi i borxhit shtetëror, MFE 98.4 milionë lekë për këshilltarin financiar

TIRANË, 28 mars/ATSH/ Menaxhimi i borxhit shtetëror, MFE 98.4 milionë lekë për këshilltarin financiar. Këshilli i Ministrave miratoi fondin prej 98.4 milionë lekësh, i cili...

Bankat do të shpërndajnë pensionet në banesa pa kosto shtesë

TIRANË, 27 mars/ATSH/- Në vijim të zbatimit të masave të ndërmarra nga qeveria për situatën e krijuar nga COVID-19, strukturat e Ministrisë së Financave...

75 denoncime nga qytetarët për abuzime me çmimet, 16 raste me...

TIRANË, 14 mars /ATSH/ Ministria e Financave dhe Ekonomisë (MFE) një ditë pasi vuri në dispozicion të qytetarëve numrin e gjelbër 0800 14 14...

Tatimi mbi fitimin, mblidhen 2.2 miliardë lekë në janar

TIRANË, 8 mars/ATSH/ Të ardhurat e realizuara në buxhetin e shtetit nga tatimi mbi fitimin, gjatë muajit janar të vitit 2020 rezultuan rreth 2.2...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA