Ballina Etiketimet Mesues

Etiketim: mesues

Sa ulet paga e mësuesve me propozimin e Bashës

TIRANË, 27 qershor/ATSH/ - Deputeti i PS-së, Ilir Beqaj reagoi sot pas deklaratës së Kreut të PD-së Lulzim Basha i cili tha se do...

Matura Shtetërore/ Mënyra e shpërndarjes së notave sipas pikëve pas daljes...

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ Komiteti i Maturës Shtetërore ka informuar se që në ditën e parë pas provimit të Gjuhës shqipe dhe Letërsisë, ka vlerësuar...

Profesor Dritani, i përkushtuar e plot solidaritet pranë nxënësve në këtë...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ Dritan Baduni është mësues i lëndës së Matematikës në gjimnazin "Sami Frashëri". Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati përcolli sot shembullin e...

Udhëzues për mësimin në kushtet e shtëpisë, pjesë edhe sugjerimet e...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka publikuar së fundmi një udhëzues të përditësuar për mësimin në kushtet e...

Mësimi nga shtëpia/ Shahini: Shërbim psiko-social në dispozicion të nxënësve, mësuesve...

TIRANË, 29 mars/ATSH/Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini, përmes komunikimit të radhës me video-mesazh, ka njoftuar vendosjen në dispozicion të shërbimit psiko-social...

Mësimi online/ 99% e nxënësve të Elbasanit, komunikim të vazhdueshëm me...

TIRANË, 25 mars/ATSH/ 99% e nxënësve të arsimit parauniversitar në Elbasan janë në komunikim të vazhdueshëm me mësuesit e tyre, pasi prcoesi mësimor po...

TEKNOLOGJI – Microsoft trajnon 30 000 mësues për mësime online në...

ROME, 22 mars /ATSH-ANSA/- Që nga mbyllja e shkollave për emergjencën e koronavirusit, 30 mijë mësues italianë janë trajnuar përmes web-faqeve të organizuara nga...

Mësimi online/ 96% e nxënësve të Elbasanit, komunikim të vazhdueshëm me...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Në të gjitha shkollat e Zyrës Vendore të Arsimit Parauniversitar në Elbasan është duke u zhvilluar mësimi online. Specialistët e Zyrës Arsimore...

Detyra nga shtëpia/75% të nxënësve kanë komunikuar me mësuesit e tyre

TIRANË, 15 mars/ATSH/Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini, përmes një video-mesazhi, i është drejtuar mësuesve duke i falënderuar ata për punën e...

FOTO/ Mësuesit punojnë nga shtëpia- Shahini: Monumentale kjo që po bëjnë...

TIRANË, 14 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka publikuar një sëre fotosh nga mësuesit të cilët punojnë nga shtëpia, në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA