Ballina Etiketimet Mesim

Etiketim: mesim

Rikthimi i studentëve në auditore nëse vaksinohen/ Kushi: Vendimin e merr...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi e cilësoi të duhur vendimin e Komitetit të Ekspertëve i cili në mbledhjen...

Gjuha angleze që në klasën e parë

TIRANË, 3 prill/ATSH/ Pajisja e brezit të dekadës tjetër me njohuritë bazë për t’i hapur rrugën investimit në dije në shkenca, teknologji, inxhinieri dhe...

Maturantët në 10 bashki nisin që nesër mësimin në klasa me...

TIRANË, 31 mars/ ATSH/ Mësimi në banka për maturantët e shkollave të mesme në 10 bashkitë (ku deri tani mësimi është zhvilluar “online”), fillon...

COVID-19/ Kushi: Përpjekje që procesi mësimor të mos ndalet në asnjë...

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi mori pjesë sot në takimin e zhvilluar me Këshillin Kombëtar të Arsimit Parauniversitar,...

GJENEVË – Nisma përshëndetëse e UPSH-së për mësimin e gjuhës përmes...

GJENEVË, 21 janar /ATSH/ - Universiteti Popullor Shqiptar në Gjenevë ka filluar një bashkëpunim me teatrin ''Spiral'', me anë të të cilit ky i...

Rifillimi i mësimit/ Kushi pranë nxënësve të shkollës ”Servete Maçi” në...

TIRANË, 11 Janar/ATSH/ Në rinisje të procesit mësimor për nxënësit e arsimit parauniversitar, ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi vizitoi sot shkollën...

COVID-19 – Greqia alternon mësimin online/klasë dhe hap kopshtet

ATHINË, 5 janar /ATSH-ANA/- Ministria greke e Arsimit miratoi propozimin e Komitetit të Ekspertëve të Koronavirusit të Ministrisë së Shëndetësisë për rihapjen e kopshteve...

Përmet, “Dixhitalizo një nxënës” nisma e re në mbështetje të mësimit...

TIRANË, 4 janar/ATSH/ Nisma “Dixhitalizo një nxënës” është ideja më e re, e mbështetur nga bashkia e Përmetit, e cila synon që përmes solidaritetit...

“Digjitalizo një nxënës”, nisma e re në mbështetje të mësimit online

TIRANE, 26 dhjetor/ATSH/ Në këtë periudhë të vështirë pandemie, kur mësimi në shkolla zhvillohet i alternuar edhe online, Parlamenti Rinor ka nismuar një ide...

Prefekti i qarkut Tiranë me drejtuesit e ZVAP-ve: Procesi mësimor vazhdon...

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Prefekti i qarkut Tiranë, Toni Gogu, ka thirrur në një takim drejtuesit e zyrave arsimore të qarkut si dhe përfaqësues të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA