Ballina Etiketimet Meksike

Etiketim: meksike

MEKSIKË – Lopez Obrador: Nuk do ta ulim më tej prodhimin...

MEKSIKO, 5 qershor /ATSH-AFP/- Meksika përjashtoi sot çdo mundësi uljeje të mëtejshme të prodhimit të naftës, në prag të takimit të OPEC +, përfshirë...

COVID-19 – Meksika rihap ekonominë në mes të pandemisë 

MEKSIKO, 1 qershor /ATSH-AFP/- Qeveria meksikane urdhëroi rifillimin gradual të aktiviteteve të caktuara ekonomike, duke argumentuar nevojën për t'u kthyer në normalitet, megjithëse pandemia...

MEKSIKË – Lopez Obrador: Duhet të kthehemi gradualisht në normalitetin e...

MEKSIKO, 27 maj /ATSH-DPA/ - Presidenti i Meksikës, Andres Manuel Lopez Obrador, planifikon të udhëtojë përsëri në rajonet e vendit të tij, në një...

MEKSIKË – Gjenden fosile 15 000-vjeçare mamuthësh

MEKSIKO SITI, 22 maj /ATSH-AA/ - Gjatë punimeve në një aeroport në Mexico City, kryeqytetin e Meksikës, janë gjetur eshtra të mbi 60 mamuthëve. Instituti...

MEKSIKË – Vritet një gazetar i njohur

OBREGON, 17 maj /ATSH-ANSA/ - Jorge Armenta, drejtori i ''Medios Obson'', u vra në Ciudad Obregon të Meksikës duke shënuar kështu rastin e tretë...

COVID-19 – Meksika nis hapjen graduale të ekonomisë

MEKSIKO 13 maj /ATSH-DPA/- Meksika do të fillojë të riaktivizojë ekonominë e saj të hënën, pas gati dy muajsh kryesisht në ndalesë, pavarësisht se...

SOFT NEWS – COVID-19 dëshpëron meksikanët, nuk kanë… ”Corona”!

MEKSIKO, 8 maj /ATSH-DPA/ – Kriza e COVID-19 ka çuar në mungesë të birrës në Meksikë, ku raftet e dyqaneve janë boshatisur dhe adhuruesit...

MEKSIKË – Rishikimi i rasteve të infektimit me COVID-19 tregon për...

MEKSIKO, 4 maj /ATSH-AFP/- Autoritetet shëndetësore meksikane e rishikuan numrin e infektimeve nga koronavirusi me gati 140 000 raste, sipas një modeli të mbikëqyrjes...

MEKSIKË – Mbi 1 000 viktima nga koronavirusi

MEKSIKO, 24 prill /ATSH-DPA/ - Mbi 1 000 persona në Meksikë kanë humbur jetën nga koronavirusi, njoftoi Ministria meksikane e Shëndetësisë. Në vendin e Amerikës...

COVID-19 – Meksika dhe SHBA zgjasin kufizimet e udhëtimeve edhe për...

MEKSIKO, 20 prill /ATSH-AFP/- Qeveritë amerikane dhe meksikane ranë dakord të zgjasin ndalimin e udhëtimeve tokësore jo thelbësore midis dy vendeve të tyre edhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA