Ballina Etiketimet Meksike

Etiketim: meksike

FUTBOLL – 22 lojtarë të “Cruz Azul” rezultojnë pozitivë me COVID-19

MEKSIKO, 28 qershor /ATSH-AA/ - Njёzetë e dy lojtarë të klubit të futbollit meksikan, “Cruz Azul”, që luan në ligën e parë, kanë rezultuar...

MEKSIKË – Ministri i Financave pozitiv me COVID-19

MEKSIKO, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Ministri meksikan i Financave, Arturo Herrera njoftoi se kishte rezultuar pozitiv me COVID-19, tri ditë pasi ishte takuar me...

MEKSIKË – Trinjakët e porsalindur rezultojnë pozitiv ndaj koronavirusit

MEKSIKO SITI, 23 qershor /ATSH-DPA/ - Trinjakët meksikanë kanë rezultuar pozitivë ndaj koronavirusin gjatë lindjes dhe besohet se kanë kontraktuar virusin në mitër, njoftuan...

MEKSIKO – Udhëtimet tokësore jothelbësore SHBA-Meksikë pezullohen deri më 21 korrik

MEKSIKO, 16 qershor /ATSH-AFP/- Uashingtoni dhe Meksiko ranë dakord që ta zgjasin deri më 21 korrik ndalimin e udhëtimeve tokësore jothelbësore midis dy vendeve...

MEKSIKË – Aktiviteti industrial shënoi rënie me gati 30 % në...

MEKSIKO, 11 qershor /ATSH-DPA/- Aktiviteti industrial i Meksikës ra me 29,6 % në prill, në krahasim me të njëjtin muaj vitin e kaluar, i...

MEKSIKË – Lopez Obrador: Nuk do ta ulim më tej prodhimin...

MEKSIKO, 5 qershor /ATSH-AFP/- Meksika përjashtoi sot çdo mundësi uljeje të mëtejshme të prodhimit të naftës, në prag të takimit të OPEC +, përfshirë...

COVID-19 – Meksika rihap ekonominë në mes të pandemisë 

MEKSIKO, 1 qershor /ATSH-AFP/- Qeveria meksikane urdhëroi rifillimin gradual të aktiviteteve të caktuara ekonomike, duke argumentuar nevojën për t'u kthyer në normalitet, megjithëse pandemia...

MEKSIKË – Lopez Obrador: Duhet të kthehemi gradualisht në normalitetin e...

MEKSIKO, 27 maj /ATSH-DPA/ - Presidenti i Meksikës, Andres Manuel Lopez Obrador, planifikon të udhëtojë përsëri në rajonet e vendit të tij, në një...

MEKSIKË – Gjenden fosile 15 000-vjeçare mamuthësh

MEKSIKO SITI, 22 maj /ATSH-AA/ - Gjatë punimeve në një aeroport në Mexico City, kryeqytetin e Meksikës, janë gjetur eshtra të mbi 60 mamuthëve. Instituti...

MEKSIKË – Vritet një gazetar i njohur

OBREGON, 17 maj /ATSH-ANSA/ - Jorge Armenta, drejtori i ''Medios Obson'', u vra në Ciudad Obregon të Meksikës duke shënuar kështu rastin e tretë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA