Ballina Etiketimet Mbrojtje

Etiketim: mbrojtje

Sigurimi i perimetrit të aeroportit nga Ushtria/ Peleshi: E vetmja portë...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka deklaruar se bllokimi i punës në aeroportin ndërkombëtar "Nënë Tereza" është një ngjarje e rëndë...

Vaksina Pfizer/BioNTech mbron për gjashtë muaj

NJU JORK, 3 prill /ATSH-AA/ - Kompania farmaceutike amerikane “Pfizer” dhe partneri i saj gjerman BioNTech njoftuan se vaksina e tyre antiCOVID-19 është efikase...

Gjermania modernizon sistemin e mbrojtjes ajrore

BERLIN, 23 mars /ATSH-DPA/ - Sistemi i mbrojtjes ajrore të ushtrisë gjermane do të ndryshohet në vitet e ardhshme, sipas një plani të paraqitur...

AFGANISTAN – Vizitë e papritur e sekretarit amerikan të Mbrojtjes

UASHINGTON, 21 mars /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin zhvilloi sot një vizitë të papritur në Afganistan, njoftoi Pentagoni disa javë para...

SHBA – Stoltenberg: Presim që rritja e investimeve për mbrojtjen të...

NJU JORK, 16 mars /ATSH-ANSA/ - Ne kemi vazhduar të investojmë në mbrojtjen tonë, deklaroi gjatë prezantimit të raportit vjetor 2020, sekretari i përgjithshëm...

Aplikacion për mbrojtjen e grave në publik

TEL AVIV, 15 mars /ATSH-DPA/ - Qyteti i Tel Avivit ka prezantuar një aplikacion për të ndihmuar gratë dhe vajzat që të ndihen më...

SHBA – Pentagoni zgjat praninë e Gardës Kombëtare për mbrojtjen e...

UASHINGTON, 10 mars /ATSH-AFP/ - Kreu i Pentagonit, Llyod Floyd miratoi kërkesën e policisë së Kapitolit për të zgjatur praninë e trupave të Gardës...

SHBA – Pentagoni parashikon mbajtjen e Gardës Kombëtare në Kapitol

UASHINGTON, 6 mars /ATSH-AFP/ - Pentagoni po shqyrton një kërkes të policisë së Kongresit për të zgjatur me dy muaj mbrojtjen besuar gardës Kombëtare...

BRUKSEL – Michel: Liderët e BE të gatshëm të bashkëpunojnë më...

BRUKSEL, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Liderët e 27 vendeve anëtare të Bashkimit Europian duan të nënshkruajnë një strategji të re të përbashkët për mbrojtjen...

Statistikat e Superiores/ Trajnerët preferojnë më shumë skemën e mbrojtjes me...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ Trajnerët e skuadrave të Kategorisë Superiore pëlqejnë më shumë skemën e mbrojtjes me 4 lojtarë. Nga një vëzhgim i FSHF është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA