Ballina Etiketimet Mbrojtje

Etiketim: mbrojtje

Buxheti 2022, mbrojtje inteligjente e territorit dhe financim i mbrojtjes kibernetike

TIRANË, 15 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "mbrojtja inteligjente e territorit dhe sigurisë publike hyn në fazë tjetër falë buxhetit 2022". Gjatë...

Rritje me 65% e buxhetit për modernizimin e Mbrojtjes, Peleshi: Dyfishim...

TIRANË, 10 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi deklaroi sot gjatë prezantimit të buxhetit për vitin 2022 se "për vitin e ardhshëm parashikohet...

Buxheti 2022, forcim i kapaciteteve teknologjike të ushtrisë shqiptare

TIRANË, 10 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama nënvizoi sot rëndësinë e forcimit të kapaciteteve teknologjike në ushtrinë shqiptare. Gjatë prezantimit të buxhetit të vitit 2022...

Ministeriali i Mbrojtjes në Bruksel, Peleshi: Angazhohemi për sigurinë e kampit...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Mbrojtja e vendeve të NATO-s dhe lufta kundër terrorizmit në Afganistan dhe Irak ishin temat kryesore të ditës së parë të...

AUSTRI – Kurz: Akuzat e rreme më japin forcë të mbrohem

VJENË, 8 tetor /ATSH-ANSA/ - Unë do të mbrohem nga akuzat e rreme dhe pikërisht sepse janë të rreme më japin forcën për të...

BRUKSEL – Borrell: Sa më e fortë Evropa, aq më e...

SPANJË, 23 shtator /ATSH-ANSA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Evropa nuk mund të ndahen dhe për mbrojtjen e Perëndimit ne evropianët duhet...

UASHINGTON – Biden: E nevojshme një mbrojtje më e fortë evropiane

UASHINGTON, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden e gjykoi sot të nevojshme që mbrojtja evropiane të jetë më e fortë dhe më...

COVID-19 – Vaksinat efikase kundër formave të rënda të sëmundjes

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH/ - Meqenëse Delta ka qenë varianti mbizotërues i COVID-19, vlerësimet e përgjithshme të efektivitetit të vaksinave kundër këtij virusi janë...

GJERMANI – Merkel: Industria e automobilave pjesë e zgjidhjes së mbrojtjes...

BERLIN, 8 shtator /ATSH-ANSA/ - Në rrugëtimin drejt mbrojtjes së klimës, industria e automobilave nuk është vetëm një pjesë e problemit, por mund të...

BRUKSEL – NATO: Nuk ka stabilitet për aq kohë sa Moska...

BRUKSEL, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Drejtuesit e vendeve të NATO-s dënuan sot kërcënimin në rritje të përfaqësuar nga riforcimi ushtarak i Rusisë dhe i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA