Ballina Etiketimet MB

Etiketim: MB

Përmbytjet në vend/ FA dyfishon kapacitetet në ndihmë të banorëve në...

TIRANË, 8 janar/ATSH/ Ministria e Mbrojtjes dhe Agjencia Kombëtare e Emergjencave Civile po monitorojnë nga afër situatën e krijuar nga reshjet e orëve të fundit. Me...

BRUKSEL – BE dhe BM drejt marrëveshjes mbi kuotat për ujërat

BRUKSEL, 24 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ndërsa afrohen në vijën e përfundimit të negociatave tregtare postBrexit, Bashkimi Europian dhe Britania duket se kanë arritur një...

Fotografitë nga Google nuk do të jenë më të palimituara

KALIFORNI, 13 nëntor /ATSH-ANSA/ - Google ka vendosur të përfundojë ofertën e hapësirës së pakufizuar për të ruajtur fotot. Gjiganti i elektronikës ka njoftuar se...

Publikohet ekstrakti i parë i listave zgjedhore të 25 prillit, qytetarët...

https://www.facebook.com/punetebrendshme.gov.al/videos/367898901003993/ TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Ministria e Brendshme publikoi sot ekstraktin e parë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të datës 25 prill...

KINË – Wang: BM të braktisë iluzionin e ndikimit kolonial në...

PEKIN, 21 korrik /ATSH-ANSA/ - Kina i kërkoi Britanisë së Madhe për të braktisur iluzionin e ndikimit të vazhdueshëm kolonial në Hong Kong dhe...

MV – Rritje e ndjeshme e numrit të rasteve me COVID-19

SHKUP, 4 korrik /ATSH-MIA/ - Numri i personave të infektuar me koronavirus në vend vazhdon të mbetet shumë i lartë. Sipas të dhënave të publikuara...

ITALI – Bien për të katërtën ditë radhazi infektimet e reja,...

ROME, 25 mars /ATSH -ANSA/ - Ekzistojnë 57 521 raste pozitive të koronavirusit në Itali, 3,491 raste më shumë sesa të martën, ndërsa numri...

Shembet me eksploziv godina 5-katëshe e dëmtuar nga tërmeti në Shkozet

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Një tjetër godinë e dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit është shembur me eksplozivë mesditën e sotme në zonën e...

Kuko: Këshilla rajonalë për sigurinë publike pranë prefekturave

TIRANË, 2 prill/ATSH/- Zv.ministrja e Brendshme, Romina Kuko, gjatë një interviste televizive, paralajmëroi ngritjen e këshillave rajonalë për sigurinë publike pranë prefekturave, si një...

Reshjet e dëborës, MB apel qytetarëve për pastrimin e çative

TIRANË, 10 janar/ATSH/ - Ministria e Mbrojtjes, përmes Drejtorisë së Përgjithshme të Emergjencave Civile, duke marrë shkas nga ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA