Ballina Etiketimet Maturante

Etiketim: Maturante

Maturantët në 10 bashki nisin që nesër mësimin në klasa me...

TIRANË, 31 mars/ ATSH/ Mësimi në banka për maturantët e shkollave të mesme në 10 bashkitë (ku deri tani mësimi është zhvilluar “online”), fillon...

Rikthimi i maturantëve në klasa/ Kushi: Shkollat e mesme, të përgatitura...

TIRANË, 31 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka reaguar pozitivisht në lidhje me sugjerimin më të fundit të Komitetit të...

Matura Shtetërore/ Kushi: Këtë vit disa risi, 40 pyetje të tezës...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sportit, Evis Kushi, deklaroi sot se teza e provimeve të Maturës Shtetërore do të përmbajë pyetje...

Shahini takim me 10 maturantët me rezultatet më të larta: Pandemia...

TIRANË, 22 korrik/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka zhvilluar në ambientet e MASR një takim me 10 maturantët me rezultatet...

Protesta e maturantëve/ Vrapi: Asnjë pyetje nuk ka gabime shkencore, nuk...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi, deklaroi sot se pas takimit me mësues të gjimnazeve rezultoi se “asnjë pyetje...

Maturantët i nënshtrohen sot provimit të matematikës

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Pas provimit të gjuhës së huaj të zhvilluar në datën 8 qershor dhe atij të gjuhës shqipe më 11 qershor, ditën...

Matura Shtetërore/ Mënyra e shpërndarjes së notave sipas pikëve pas daljes...

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ Komiteti i Maturës Shtetërore ka informuar se që në ditën e parë pas provimit të Gjuhës shqipe dhe Letërsisë, ka vlerësuar...

Kërkesat e maturantëve/ Qendra e Shërbimeve Arsimore: Të gatshëm të ngremë...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) shprehu sot gatishmërinë të ngrejë, në çdo moment, grupe vlerësimi me mësues me përvojë nga gjimnazet...

Testi i Maturës Shtetërore 2020, i mbështetur tërësisht mbi programin e...

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Testi i Maturës Shtetërore 2020 është mbështetur tërësisht mbi programin e reduktuar, bëri të ditur sot Qendra e Shërbimeve Arsimore. Në lidhje...

Maturantët kërkojnë rishikim të testit të gjuhë-letërsisë

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Një grup maturantësh në kryeqytet protestuan mesditën e sotme përpara Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, pasi sipas tyre struktura e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA