Ballina Etiketimet MASR

Etiketim: MASR

Marrëveshja për seksionet dygjuhëshe në arsimin parauniversitar, Kushi takim me përfaqësues...

TIRANË, 30 gusht/ATSH/ Zbatimi i marrëveshjeve për seksionet dygjuhëshe në arsimin parauniversitar ishte në qendër të takimit që ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë,...

Sistemimet dhe riparimet e fundit nëpër shkolla, Kushi: Çdo gjë gati...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Vijon pa ndërprerje puna nëpër shkolla që çdo gjë të jetë gati më 1 shtator për nxënësit dhe mësuesit. Ministrja e Arsimit,...

Muzhaqi me delegacionin nga EBA: Bashkëpunim në projekte për rininë

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Zv.ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Bora Muzhaqi priti në një takim delegacionin nga Emiratet e Bashkuara Arabe, të kryesuar nga...

Viti i ri shkollor, Kushi apel mësuesve, pedagogëve dhe studentëve të...

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi u është drejtuar sot me një apel mësuesve, pedagogëve dhe studentëve që nuk...

MASR i bashkohet nismës së dhurimit vullnetar të gjakut në ndihmë...

TIRANË, 26 korrik /ATSH/ Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) i është bashkuar nismës së dhurimit vullnetar të gjakut në ndihmë të fëmijëve...

Viti shkollor 2021-2022, gjuha angleze në të gjitha shkollat që nga...

TIRANË, 16 korrik /ATSH/ Gjuha angleze do të nisë të mësohet në të gjitha shkollat e vendit që nga klasa e parë e vitit...

Programe të përbashkëta studimi me Universitetin e Torinos/ Kushi me studentët:...

TIRANË, 14 korrik /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka zhvilluar një bashkëbisedim me studentë dhe pedagogë të Fakultetit Ekonomik të...

MASR shpall thirrjen për anëtarë të bordeve të rekomandimit të literaturës...

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka shpallur thirrjen për anëtarë të bordeve të rekomandimit të literaturës artistike dhe shkencore për...

Kushi: Të rrisim standardet dhe të forcojmë bashkëpunimin me përvojat më...

TIRANË, 25 qershor /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi mori pjesë në konferencën mbi “Globalizimin dhe Integrimin në Edukimin Bashkëkohor” organizuar...

Problemet e evidentuara gjatë provimeve të Maturës/ Kushi takim me mësues,...

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Në kuadër të provimeve të Maturës Shtetërore ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi organizoi një bashkëbisedim me mësues, prindër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA