Ballina Etiketimet Masakra

Etiketim: masakra

Balla ndan reportazhin e BBC: Në Kosovë krime lufte ka kryer...

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla solli sot në vëmendje një reportazh të BBC që i tregon botës...

FOKUS – Trump: Dënim me vdekje për autorët e masakrave masive

UASHINGTON, 6 gusht /ATSH-ANSA/ - Urrejtja nuk duhet të ketë vend në Amerikë, deklaroi presidenti amerikan, Donald Trump në fjalimin e tij drejtuar kombit...

Meta: Drejtësi deri në fund për shkaktarët e masakrës së Srebrenicës

TIRANË, 11 korrik /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka apeluar sot nga Sarajeva për drejtësi deri në fund për shkaktarët e masakrës së...

TEKNOLOGJI – Inteligjenca artificiale merr masa kundër masakrave në shkolla

NJU JORK, 25 shkurt /ATSH-ANSA/ - Të paktën 16 ''masakra të mundshme'' u shmangën dhe qindra të rinj u shpëtuan nga një ''vetëvrasje e...

Thaçi përkujton masakrën e Srebrenicës: Të dënohen autorët e genocidit

PRISHTINË, 11 korrik/ATSH/- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duke përkujtuar masakrën e Srebrenicës u shpreh se "sot i bashkohemi qytetarëve të mbarë botës, të...

BRUKSEL – Mogherini: Masakra në Gutan Lindore të ndërpritet menjëherë

BRUKSEL, 23 shkurt /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian kërkoi sot fundin e masakrës së kryer në bastionin rebel të Gutas Lindore, bombarduar që prej gjashtë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA