Ballina Etiketimet Margariti

Etiketim: margariti

Mbi 62 mijë vizitorë shqiptarë dhe të huaj në monumentet e kulturës

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Muzetë, parqet arkeologjike dhe kalatë në vendin tonë u vizituan gjatë vitit 2020 nga turistë vendas dhe të huaj, edhe pse...

FOTO/ Xhamia e Et’hem Beut, simbol i kryeqytetit po rimerr pamjen...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Pas restaurimit të çatisë së xhamisë të Et’hem Beut në kryeqytet ka nisur puna për çmontimin e strukturës mbuluese. Lajmin e ka...

Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi”, i listuar ndër 50 muzetë europianë...

TIRANË, 13 janar /ATSH/ Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi” është listuar ndër 50 muzetë europianë më novatorë të dyzet viteve të fundit. Ministrja e Kulturës,...

Margariti firmos marrëveshjen me homologun turk: Restaurimi i Xhamisë së Plumbit...

TIRANË, 6 janar/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti dhe ministri i Kulturës dhe Turizmit të Turqisë, Mehmet Nuri Ersoy nënshkruan sot në Ankara marrëveshjen...

100-vjetori i kryeqytetit/ 100 libra të autorëve shqiptarë e të huaj...

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti u shpreh sot se "në 100-vjetorin e kryeqytetit, 100 libra të autorëve shqiptarë e të huaj...

Shqipëri-Spanjë, rritje e bashkëpunimit për trashëgiminë kulturore dhe dixhitalizimin

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, zhvilloi sot një takim me ambasadorin e ri të Mbretërisë së Spanjës në Shqipëri, Marcos Alonso...

Margariti: Shndërrimi i zonës së ish-Kinostudios në “Park Arti”, një nga...

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ "Shndërrimi i zonës së ish-Kinostudios, në një “Park Arti”, në shërbim të artit dhe komunitetit, është një nga sfidat tona më...

Ruajtja e trashëgimisë kulturore, muzeu Arkeologjik Durrës mirëmbajtje koleksioneve muzeale

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ Në muzeun Arkeologjik në Durrës nuk ka ndalur për asnjë moment puna për ruajtjen e trashëgimisë kulturore. Në muzeun më të madh...

Trashëgimia kulturore, turizmi dhe dixhitalizimi, në fokus të bashkëpunimit me Francën

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Shqipëria dhe Franca janë angazhuar për bashkëpunim në fushat e trashëgimisë kulturore, turizmit e dixhitalizimit. Ministrja e Kulturës, Elva Margariti zhvilloi sot...

Margariti në Konferencën e Ministrave të Ballkanit Perëndimor

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, mori pjesë sot në konferencën e Ministrave të Ballkanit Perëndimor të zhvilluar online. Gjatë kësaj konference ministrja...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA