Ballina Etiketimet Manifestim

Etiketim: manifestim

BJELLORUSI – Dhjetëra mijëra mbështetës të opozitës protestojnë kundër rizgjedhjes së...

MINSK, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Dhjetëra mijëra mbështetës të opozitës bjelloruse dolën sot në rrugët e Minskut për të protestuar kundër rizgjedhjes së presidentit,...

TAJLANDË – Mijëra persona manifestojnë në Ditën Ndërkombëtare të Grave

BANGKOK, 8 mars /ATSH-AFP/ - Nga Filipinet në Pakistan, mijëra persona manifestuan sot në Azi me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Drejtave të...

Ambasadorja e SHBA: Nuk kemi asnjë lidhje me manifestimin e sotëm

TIRANË, 2 mars /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim u shpreh e befasuar nga prania e flamurit amerikan në manifestimin...

FOTO/ Meta apel për “puçistët vendas dhe ndërkombëtarët mafiozë”

TIRANË, 2 mars /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta në fjalën e tij në manifestimin e thirrur sot në mbrojtjes të Kushtetutës, tha se...

Basha në manifestimin e Metës: E vetmja garanci për ruajtjen e...

TIRANË, 2 mars /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është bashkuar manifestimit të thirrur sot nga Presidenti Meta. "Mesazhi im është një falënderim...

Nis manifestimi i thirrur nga Meta në mbrojtje të Kushtetutës

TIRANË, 2 mars /ATSH/ Në bulevardin Dëshmorët e Kombit, përballë Presidencës ka nisur manifestimi i thirrur nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Meta ka theksuar...

RUSI – Manifestime kundër rishikimit kushtetues të Putinit

MOSKË, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Manifestime u organizuan sot në disa qytete të Rusisë kundër projektit për rishikimin kushtetues të Vladimir Putin, një reformë...

FRANCË – Vazhdojnë manifestimet kundër reformës së pensioneve

PARIS, 10 dhjetor /ATSH-AFP/ - Sektori i transporteve vazhdon të jetë i bllokuar në ditën e gjashtë radhazi me greva dhe manifestime në mbarë...

GJEORGJI – SHBA dhe Brukseli mbështesin manifestuesit

TBILISI, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja dhe Bashkimi Europian dhanë sot mbështetjen për dhjetëra mijëra manifestues antiqeveritar që protestojnë që prej javës së kaluar...

BAGDAD – Iraku në grevë deri në rrëzimin e regjimit

BAGDAD, 3 nëntor /ATSH-AFP/ - Rrugët e zëna, shkollat dhe administratat në Bagdad dhe në jug të Irakut u mbyllën sot, dita e parë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA