Ballina Etiketimet Mali i zi

Etiketim: mali i zi

Arkivat/ Organizohet në Tuz të Malit të Zi Konferenca V Mbarëkombëtare

TIRANË, 16 shkurt /ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave në bashkëpunim me Agjencinë Shtetërore të Arkivave të Kosovës dhe Komunën e Tuzit, më datë...

Ngritja e fondit ndërshtetëror për mbështetje të shqiptarëve në Mal të...

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ Kosova e Shqipëria nënshkruajnë marrëveshjen për fillimin e punës për ngritjen e fondit ndërshtetëror për mbështetje të shqiptarëve në Mal...

PODGORICË – Mali i Zi dhe Serbia dëbojnë ambasadorët respektivë

PODGORICË, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Mali i Zi dhe Serbia dëbuan ambasadorët e tyre respektivë, një tension në rritje në marrëdhëniet tashmë të vështira...

COVID-19/ Rregullat e përditësuara të kalimit në pikat kufitare me Malin...

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ Autoritetet e Policisë malazeze, në bazë të një njoftimi zyrtar që i kanë dërguar Pikës së Kalimit Kufitar Bozhaj/Hani i Hotit,...

Ruçi uron kryeparlamentarin Bečić: Mali i Zi, vend mik, aleat dhe...

TIRANË, 2 tetor /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka dërguar një letër urimi, Aleksa Bečić, me rastin e zgjedhjes si kryetar i...

MALI I ZI – Gjukanoviç i gatshëm t’i besojë qeverinë opozitës

PODGORICË, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç u shpreh i gatshëm të ngarkojë opozitën për formimin e qeverisë së...

MALI I ZI – Gjukanoviç fiton zgjedhjet parlamentare, por humb mazhorancën

PODGORICË, 31 gusht /ATSH-ANSA/ - Në Malin e Zi, Partia Demokratike e Socialistëve (PDS) e presidentit Milo Gjukanovic, në pushtet për gati 30 vjet,...

MALI I ZI – Partia në pushtet kryeson lehtë në zgjedhjet...

PODGORICË, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Partia e presidentit, Milo Gjukanoviç, në pushtet që prej tre dekadash në Malin e Zi, ka shënuar një kryesim...

MALI I ZI – Fillojnë zgjedhjet parlamentare në sfondin e mosmarrëveshjeve...

PODGORICË, 30 gusht /ATSH-AFP/ - Malazezët votojnë sot në zgjedhjet legjislative duke vënë në provë tre dekada të dominimit të formacionit të presidentit pro-perëndimor...

Zgjedhjet e 30 gushtit/ Cakaj: Votoni Listën Shqiptare

TIRANË, 28 gusht /ATSH/ -Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj u ka bërë thirrje sot të gjithë bashkëkombësve tanë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA