Ballina Etiketimet Majko

Etiketim: Majko

“Në Kosovë nuk ka pasur luftë civile”/ Majko: Palët kanë pasur...

TIRANË, 19 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Ministri i Shtetit për Diasporën, ish-kryeministri Pandeli Majko, deklaroi sot se "në Kosovë nuk ka pasur luftë civile, pasi nuk...

Buxheti 2021, më i madh historik për shëndetësinë/ Nga rritja 40%...

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/ Me një rritje prej 23% buxheti i vitit 2021 është buxheti më i madh historik për sektorin e shëndetësisë. Kështu u shpreh...

Liria ka emrin e të rënëve/ Majko publikon vargjet e ushtares...

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, ka publikuar vargjet e fundit të Yllka Domit, 17-vjeçares nga Gjakova e Kosovës, që u...

Buxheti 2021/ Majko: Furnizim i shkollave shqiptare në diasporë, për të...

TIRANË, 5 nëntor /ATSH/ Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko deklaroi sot se, “buxheti i 2021-it do të vazhdojë të furnizojë shkollat shqiptare...

Projektbuxheti 2021 për Diasporën/ Majko: Periudhë e vështirë pandemie, nuk kërkojmë...

TIRANË, 2 nëntor /ATSH/ -Në vijim të shqyrtimit në parim të projektligjit "Për buxhetin e vitit 2021", komisioni parlamentar për Politikën e Jashtme, në...

Rritje e kapaciteteve të strukturave administrative për migracionin dhe diasporën në...

TIRANË, 15 tetor /ATSH/ Rritja e kapaciteteve të strukturave administrative për migracionin dhe diasporën në qeverisjen vendore ishte në qendër të takimit që zhvilloi...

Majko përshëndet marrëveshjen për qeverisjen e re në Maqedoninë e Veriut:...

TIRANË, 19 gusht/ATSH/Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për krijimin e qeverisë së re në Maqedoninë e Veriut...

Situata në Kakavijë/ Majko: Strukturat e emergjencës të FA së bashku...

TIRANË, 17 gusht /ATSH/ Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko vlerësoi sot ndërhyrjen e strukturave të emergjencës të Forcave të Armatosura në kufirin...

Përmbyllja e emergjencës humanitare në kufirin me Greqinë/ Majko: Falënderim për...

TIRANË, 17 gusht /ATSH/ Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka falënderuar sot strukturat shtetërore të cilat u angazhuan për përmbylljen e emergjencës...

Programi plotësues i mësimdhënies në diasporë/ Majko: Ministri i Shtetit për...

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko përgënjeshtroi sot publikimin e lajmit të pak ditëve më parë lidhur mbi një "tender...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA