Ballina Etiketimet Lumturia

Etiketim: lumturia

A është lumturia një çështje gjenetike?

AMSTERDAM, 22 nëntor /ATSH/ - Lumturia është emocioni më i shumanshëm, një gjendje shpirtërore pozitive që përjetojnë ata që besojnë se të gjitha dëshirat...

UNICEF: Fëmijët në vendet e pasura përballen me obezitetin dhe mungesën...

NJU JORK, 3 shtator /ATSH-DPA/ - Sipas një raporti të UNICEF, shumë fëmijë në vendet më të pasura të botës nuk kanë aftësi themelore...

Shëndeti dhe lumturia janë të ndërlidhura me njëra-tjetrën

TIRANË, 11 dhjetor /ATSH/ - Viteve të fundit ka qenë një dukuri interesante numri i lartë i njerëzve të cilët janë në kërkim të...

Sekretet e njerëzve të lumtur

TIRANË,13 korrik /ATSH/ - Lumturia është një gjë tejet interesante, për të arritur një lumturi të tillë është e rëndësishme që të zbulosh shenjat...

Të ngrënit në vetmi, shkaktari më i madh i pakënaqësisë

TIRANË, 23 maj /ATSH/ - Të ngrënit vetëm është një nga shkaqet më të mëdha të pakënaqësisë, sipas një hulumtimi i ri. Si pjesë e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA