Ballina Etiketimet Ligjet

Etiketim: ligjet

Listat e hapura 100%/ Manja: Kandidatët do t’i nënshtrohen votës parapëlqyese...

TIRANË, 21 shtator/ATSH-A. Fortuzi/ Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, duke folur për draftin e propozuar nga mazhoranca në tryezën e Këshillit Politik...

“Ligjet” miratojnë nen për nen pr/ligjin për shtetësinë, Voda: Zgjerohet mënyra...

TIRANË, 22 korrik/ATSH- A. Fortuzi/ Komisioni i Ligjeve ka miratuar të mërkurën nen për nen pr/ligjin për “shtetësinë”, i cili ka zgjeruar mënyrat e...

Ngritja e ILD plotëson vakuumin ligjor për hetimin e gjyqtarëve e...

TIRANË, 5 qershor/ATSH/ Të gjitha institucionet ligjzbatuese duhet të jenë bashkë në zbatimin e prioriteteve në luftën ndaj kriminalitetit, ndërsa sa i takon hetimit...

SOFT NEWS – Elon Musk e quan djalin e sapolindur …...

KALIFORNI, 9 maj /ATSH-AA/ - Emri i pazakontë të cilin themeluesi i gjigantit teknologjik Tesla, Elon Musk, ia vuri të birit të tij të...

Komisioni i Ligjeve rrëzon dy dekretet e Presidentit, i kalon për...

TIRANË, 7 prill/ATSH- A. Fortuzi/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, nën drejtimin e kryetarit Ulsi Manja dhe në...

Ligjet e Paketës Antishpifje, të certifikuara tërësisht nga OSBE

TIRANË, 13 janar /ATSH-Gjergji Mima/ “Përmirësimet ligjore në të dyja ligjet komponent të Paketës Antishpifje janë certifikuar tërësisht nga partneri ynë i rëndësishëm OSBE”,...

Komisioni i Ligjeve shqyrton projektbuxhetin e vitit 2020 për Kushtetuesen

TIRANË, 18 nëntor /ATSH/ Sekretari i Përgjithshëm i Gjykatës Kushtetuese, Eugen Papandile, gjatë diskutimit të projektbuxhetit të institucioneve të drejtësisë në Komisionin e Ligjeve...

3 kandidatë për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese në seancë dëgjimore

TIRANË, 29 tetor/ATSH - Arbi Fortuzi/ Tre kandidatë për Gjykatën Kushtetuese janë thirrur të martën në Komisionin e Ligjeve në një seancë dëgjimore, të...

Komisioni për Çështjet Ligjore, seancë dëgjimore me kandidaturat për Komisioner të...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH-A. Fortuzi/- Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, nën drejtimin e kryetarit, Ulsi Manja, zhvilloi sot...

ATHINË – Kotzias: Marrëveshja e Prespës do të ratifikohet edhe në...

ATHINË, 7 shtator /ATSH-MIA/ - Marrëveshja e Prespës do të votohet me shumicë absolute në Parlament, madje me më shumë sesa 150 deputetë, deklaroi shefi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA