Ballina Etiketimet Libra

Etiketim: libra

COVID-19 – Panairi i Librit në Frankfurt organizohet pa publik

FRANKFURT, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Organizatorët e Panairit të Librit në Frankfurt ndryshuan sot një vendim të mëparshëm dhe anuluan të gjitha ngjarjet publike...

Gjenden librat e grabitur të Galileut, Njutonit, Petrarkës dhe Aligierit

BUKURESHT, 20 shtator /ATSH-AFP/ - Prokurorët rumunë njoftuan zbulimin e rreth 200 librave antikë me një vlerë prej më shumë se 2,5 milionë euro,...

Librari me literaturë në gjuhën shqipe në Ulqin/ Cakaj: Një tjetër...

TIRANË, 19 shtator/ATSH/ Qeveria e Shqipërisë ka vendosur t'i japë mbështetjen e nevojshme financiare Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi, për të...

Viti i ri shkollor/ Nis shpërndarja e librave falas për nxënësit...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Zëvendësministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Nina Guga u ka shpërndarë sot librat nxënësve të shkollës “Pal Ëngjëlli”, ku janë marrë...

“Më pranë shqiptarëve të Luginës së Preshevës”/Rama: Libra shkollorë shqip për...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/299675574641416/ TIRANË, 20 gusht /ATSH/ Shqiptarët në Serbi do të kenë mundësi të përdorin libra shkollorë nga Shqipëria. Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se qeveria shqiptare...

Shahini: Mbështetje me libra shkollorë shqip për shqiptarët në Serbi

TIRANË, 20 gusht/ATSH/Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini në vijim të publikimit të disa prej punëve të mira të realizuara deri më...

Ndahen çmimet e projektit “Fondi për mbështetjen e krijimtarisë letrare për...

TIRANË, 10 gusht /ATSH/ Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit ndau sot çmimet e projektit “Fondi për mbështetjen e krijimtarisë letrare për fëmijë”. Duke qenë...

FOTO/Ambasada japoneze dhuron 74 libra të rinj për bibliotekën e Korçës

TIRANË, 13 qershor /ATSH/- Ambasada japoneze në Tiranë, i dhuroi 74 libra të rinj bibliotekës "Thimi Mitko” në qytetin e Korçës. Librat e rinj janë...

SHBA – Michelle Obama organizon shfaqje me tregime për fëmijët në...

UASHINGTON, 18 prill /ATSH-DPA/ - Michelle Obama do të organizojë një shfaqje me tregime për fëmijët në karantinë, shkrujti në Twitter ish-zonja e parë. Autorja...

Gaqo Apostoli promovoi dy librat e tij me poezi në “ArTurbina”

TIRANË, 26 dhjetor /ATSH/ - Politikani dhe autori Gaqo Apostoli promovoi sot në teatrin "ArTurbina" 2 librat e tij me poezi "Fuqia e Dashurisë",...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA