Ballina Etiketimet Liban

Etiketim: liban

LIBAN – Saad Hariri ngarkohet për formimin e qeverisë

BEJRUT, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Saad Hariri u emërua kryeministri i ri i Libanit për formimin e një qeverie, njoftoi presidenca pas bisedimeve të...

LIBAN – Aoun i përkushtuar për caktimin e një kryeministri të...

BEJRUT, 21 tetor /ATSH-DPA/ - Presidenti libanez,  Michel Aoun tha se është i përkushtuar ndaj përgjegjësive të tij kushtetuese në lidhje me caktimin e...

BEJRUT – Fillojnë negociatat historike mes Libanit dhe Izraelit

NAQURA, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Libani dhe Izraeli, dy fqinjë zyrtarisht gjithmonë në luftë, filluan sot negociatat historike, nën drejtimin e Uashingtonit, për përcaktimin...

BEJRUT – Bisedime Liban-Izrael për kufijtë e diskutueshëm

BEJRUT, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Libani dhe Izraeli njoftuan sot nisjen e bisedimeve, nën ndërmjetësimin e OKB-së, për kufijtë e tyre të diskutueshëm detarë...

LIBAN – Dështojnë përpjekjet për formimin e qeverisë së re

BEJRUT,  26 shtator /ATSH-DPA/ - Kryeministri i caktuar libanez, Mustafa Adib, i cili mori detyrën për të ndihmuar vendin të rimëkëmbet nga shpërthimi shkatërrues...

Riatdhesimi i grave dhe fëmijëve shqiptarë nga kampi Al-Hol/ Lleshaj në...

TIRANË, 22 shtator/ATSH-Maela Marini/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ndodhet në Liban, për të diskutuar rreth riatdhesimit të fëmijëve dhe grave që ndodhen në...

FOKUS – Libani në pritje të qeverisë së re

BEJRUT, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri i emëruar i Libanit, Moustapha Adib u kërkoi sot forcave politike të lehtësojnë krijimin e një qeverie të...

LIBAN – Conte: Procesi i reformave duhet të nisë menjëherë

BEJRUT, 8 shtator /ATSH-DPA/ - Kryeministri italian, Giuseppe Conte i bëri thirrje sot Libanit të shkatërruar nga katastrofa që të nisë reformat politike aq...

VATIKAN – Papa Françesku: Libani përballë një rreziku ekstrem nuk mund...

VATIKAN, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Libani, përballë një rreziku ekstrem, nuk mund të braktiset në vetminë e tij, u lut sot papa Françesku, në...

LIBAN – Macron: Reforma deri në tetor ose nuk ka ndihmë

BEJRUT, 1 shtator /ATSH-DPA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron paralajmëroi sot se ndihma ndërkombëtare për Libanin nuk do të lëshohet nëse nuk do të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA