Ballina Etiketimet Leter

Etiketim: leter

Gjenerali italian: Tani na takon neve, e dashur Shqipëri, të themi...

TIRANË, 5 prill /ATSH/ - Disa ditë më parë një avion i Guardia di Finanza u ngrit  nga aeroporti "Nënë Tereza" i Tiranës, kryeqyteti...

COVID-19/ Sassoli: Ballkani Perëndimor do të përfshihet në mekanizmat reagues të BE-së

TIRANË, 3 prill/ATSH/  - “Ballkani Perëndimor, do përfshihet në mekanizmat  reagues të BE”, është shprehur sot pPresidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli në një...

30 mjekët dhe infermierët shqiptarë në Itali/ Montella letër Ramës: Mësim...

TIRANË, 31 mars/ATSH/ Roberto Montella, Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së i ka dërguar sot një letër kryeministrit Edi Rama për t’i...

Situata nga COVID-19/ Bashkimi Europian do ndihmojë Kosovën me 55 milionë...

PRISHTINË, 25 mars /ATSH/ 5 milionë euro për nevoja të menjëhershme të financuara nga asetet e përafrimit me Bashkimin Europian, si dhe ripërcaktimin e...

MODE – Armani letër mjekëve: Prekëse kur ju shikojmë që qani

MILANO, 25 mars /ATSH/ - "Eshtë prekëse kur u shikojmë të angazhuar në punën tuaj me vështirësitë dhe përpjekjet e mëdha që i njeh...

ITALI – Matterella falënderon homologun gjerman për solidaritetin: BE, vendosmëri përballë...

ROME, 22 mars /ATSH/ - Kemi nevojë për një frymë të vërtetë solidariteti europian, nënvizoi presidenti italian Sergio Mattarella në një letër dërguar presidentit...

COVID-19/ Lidhja e Mjekëve Shqiptarë në Zvicër apel qytetarëve: Përmbahuni rregullave...

TIRANË, 22 mars/ATSH/ -Lidhja e Mjekëve Shqiptarë në Zvicër, përmes një letre, shprehet për përkushtimin maksimal të mjekëve në mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve...

Meta: Letra për të ndihmuar KE, shpresëplotë për çeljen e negociatave

TIRANË, 6 mars/ATSH/ Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se letra dërguar Komisionerit për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Olivér Várhelyi nuk ishte për ta bërë...

Letra e Metës për KE/ Panariti: Ndihmon vendin për në Europë

TIRANË, 6 mars/ATSH/ Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti komentoi sot letrën  Presidentit Meta për Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Olivér Várhelyi. “Letra e Presidentit...

FOKUS – Greqia kërkon takim urgjent të BE-së për migracionin

ATHINË, 1 mars /ATSH-ANA/ - Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias i ka dërguar një letër përfaqësuesit të lartë të BE-së për Punët e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA