Ballina Etiketimet Lehtesime

Etiketim: lehtesime

IRLANDË – Lehtësohen kufizimet ndaj pandemisë

DUBLIN, 27 nëntor /ATSH-DPA/- Qeveria Irlandeze vendosi të njoftojë lehtësimin e kufizimeve të koronavirusit për dhjetorin për dyqanet që pritet të rihapen javën e...

PARIS – Macron: Lehtësime në kufizime, të vazhdojmë përpjekjet

PARIS, 24 nëntor /ATSH-AFP/ - Rihapje e shpejtë e dyqaneve, heqje e izolimit në mes të dhjetorit, i zëvendësuar me një shtetrrethim, vaksinim në...

HOLANDË – Rihapen transporti dhe shkollat

AMSTERDAM, 25 qershor /ATSH-DPA/ - Pas muajsh kufizimesh me qëllim frenimin e përhapjes së koronavirusit, Holanda po bën një hap të madh drejt jetës së përditshme. Kryeministri,...

ANKARA – Erdogan: Turqia do të lehtësojë kufizimet kundër koronavirusit

STAMBOLL, 29 maj /ATSH-DPA/ - Të hënën Turqia do të rihapë kafenetë, restorantet, parqet dhe vendet e tjera publike, të mbyllura, që nga marsi...

LUKSEMBURG – Qeveria lehtëson më tej masat kundër COVID-19

TRIER, 25 maj /ATSH-DPA/ - Në Luksemburg do të rihapen restorantet dhe kafenetë, pas disa javëve që qëndruan të mbyllura si pjesë e kufizimeve për të...

EGJIPT – Qeveria shtyn kthimin në normalitet për shkak të COVID-19

KAJRO, 17 maj /ATSH-DPA/ – Egjipti po konsideron rikthimin në jetën normale duke e shtyrë atë pas mesit të qershorit, pasi njoftoi se ''koronavirusi...

TAJVAN – Qeveria lehtëson masat për organizimet publike

TAJPEI, 11 maj /ATSH-DPA/ - Rregullat e Tajvanit që kufizojnë pjesëmarrjen në dasma u lehtësuan sot, ndërsa vendi kërkon një rikthim në kushte normale,...

Majko: Pas lehtësimit në maj, në Shqipëri do të vihet për...

TIRANË, 22 prill/ATSH/ Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko deklaroi në një nga mediet e vendit se në muajin maj do të hapen...

GJERMANI – BDI përshëndet lehtësimin e masave por me rezerva

BERLIN, 16 prill /ATSH-DPA/ - Federata e Industrive Gjermane (BDI) përshëndeti lehtësimin e disa kufizimeve të vendosura gjatë pandemisë së koronavirusit, por vuri në dyshim disa...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA