Ballina Etiketimet Le maire

Etiketim: le maire

FRANCË – Ministri i Ekonomisë Bruno Le Maire pozitiv me COVID-19 

PARIS, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Ministri francez i Ekonomisë dhe Financave, Bruno Le Maire njoftoi sot në mbrëmje se ka rezultuar pozitiv për COVID-19...

BRUKSEL – Le Maire: Marrëveshja për Fondin e Rimëkëmbjes certifikata e...

BRUKSEL, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Marrëveshja për planin e stimulimit, e nënshkruar sot në orët e para të mëngjesit nga 27 vendet anëtare të...

FRANCË – Le Maire: Duhet të shkojmë më tej me moratoriumin...

PARIS, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Kreditorët e mëdhenj të vendet më të varfra bënë thirrje sot për të vepruar në përparësi me qëllim lehtësimin...

FRANCË – Le Maire: Kriza ekonomike pritet të shkurtojë 800 000...

PARIS, 10 qershor /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze pret që kriza ekonomike të shkurtojë 800 000 vende pune, tha sot ministri i Ekonomisë, Bruno Le...

BRUKSEL – Le Maire: Vendime të guximshme për rimëkëmbjen e ekonomisë...

BRUKSEL, 15 maj /ATSH-DPA/ - Ministri francez i Financave, Bruno Le Maire i bëri thirrje homologëve të tij të eurozonës të marrin vendime të...

FRANCË – Le Maire: Vendimi i gjykatës gjermane për BQE-në nuk...

PARIS, 6 maj /ATSH-AFP/ - Ministri francez i Financave, Bruno Le Maire, u shpreh sot se vendimi i gjykatës gjermane për të vendosur një...

FRANCË – Le Maire: Mesazhi i G7-s sa më i fuqishëm...

PARIS, 3 mars /ATSH-AFP/- Ministri francez i Ekonomisë dhe Financave, Bruno Le Maire u shpreh sot se shpreson që mesazhi që do të jepet...

GREQI – Le Maire: COVID-19 “game changer” në globalizim

ATHINË, 25 shkurt /ATSH-AFP/- Koronavirusi është një “game changer”, një ngjarje lojëndryshuese në ekonominë e globalizmit, tha ministri francez i Ekonomisë dhe Financave, Bruno...

FRANCË – Le Maire keqardhje për politikën ekonomike “secili për vete”...

PARIS, 27 janar /ATSH-AFP/- Ministri francez i Financave, Bruno Le Maire shprehu sot keqardhjen e tij për modelin "secili për vete" që mbretëron në...

FRANCË – Bruno le Maire: negociatat me amerikanët për taksimin e...

PARIS, 20 janar /ATSH-AFP/- Bisedimet me SHBA-në në lidhje me taksimin francez të gjigantëve dixhitalë janë shumë të vështira dhe shpëtimi nga sanksionet, që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA