Ballina Etiketimet Lazer

Etiketim: lazer

Ushtria amerikane po ndërton armën më të fuqishme në botë me...

UASHINGTON, 26 shkurt /ATSH-AA/ - Ushtria e SHBA-së po ndërton armën më të fuqishme në botë me rreze lazer. E ashtuquajtura Përgjigjja Operacionale Taktike e...

Mikroskopët e së ardhmes me rreze lazer dhe IA

MILANO, 3 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Revolucionarizimi i studimit të origjinës së sëmundjeve të tilla si tumoret falë një mikroskopi të gjeneratës së re që...

SHBA – Rrezet lazer dhe smartfonët zbulojnë maskat më të mira

KAROLINA E VERIUT, 11 gusht /ATSH-ANSA/ - Maskat Ffp2 dhe Ffp3 dhe ato kirurgjikale janë më të efektshmet në mbajtjen e pikave të pështymës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA