Ballina Etiketimet Lavrov

Etiketim: lavrov

RUSI – Lavrov i detyruar të vetëkarantinohet

MOSKË, 27 tetor /ATSH-AFP/ - Ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov u detyrua të vetëkarantinohet pas kontaktit me një person, i cili rezultoi pozitiv...

RUSI – Lavrov: Marrëveshja për çarmatimin bërthamor shumë pak e mundshme

MOSKË, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov tha sot se e shikon si shumë pak të mundshme arritjen e një...

Situata në Bjellorusi/ Rama, telefonatë me Lavrov: Putin mbështet ndërhyrjen e...

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar së fundmi në cilësinë e kreut të OSBE-së, një bisedë telefonike rreth 30 minuta me ministrin...

MOSKE – Lavrov: Rusia e hapur për dialog me SHBA...

MOSKE, 14 prill /ATSH-AA/ - Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergei Lavrov deklaroi se janë të hapur për dialog me SHBA-të, përfshirë edhe...

RUSI- Lavrov: Rusia ndihmë Italisë me kërkesë të kryeministrit Conte

MOSKE, 14 prill /ATSH-ANSA/- Rusia i jep ndihmë Italisë në luftën kundër koronavirusit "me kërkesë të drejtpërdrejtë" të kryeministrit Giuseppe Conte, theksoi ministri i...

FINLANDË – Lavrov: Asnjë plan për ndalimin e luftës kundër terrorizmit...

HELSINKI, 3 mars /ATSH-DPA/ - Rusia nuk ka qëllim të zvogëlojë praninë ushtarake në Siri, pasi nuk do të ndalojë së luftuari terrorizmin për...

Ambasadorja Kim publikon korrigjimin e Ramës ndaj Lavrov: Krenarë që kemi...

TIRANË, 27 shkurt /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim reagoi pas konferencës për shtyp që Kryeministri Edi Rama zhvilloi me...

Qëndrimi i qartë dhe i prerë në Moskë: Domosdoshmëri që Serbia...

TIRANË, 26 shkurt /ATSH-Gjergji Mima/ -Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si diçka të vlefshme që në Moskë u mbajt  qëndrimi i qartë dhe...

Rama në Moskë, kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Serbia

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/- Kryeministri Edi Rama kërkoi sot nga Moska që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës ndërsa theksoi se "sa më shpejt Serbia...

Rama: Zgjidhje paqësore për krizën në Ukrainë. Lavrov: Mbështesim përparësitë e...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ Kryetari i OSBE-së, Kryeministri Edi Rama, deklaroi sot në Moskë se "kriza në Ukrainë apo përreth saj, ashtu siç e shohim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA