Ballina Etiketimet Lapid

Etiketim: Lapid

SHBA – Blinken: Palestinezët dhe izraelitët të jetojnë me mundësi të...

TEL AVIV, 28 qershor /ATSH-ANSA/ - Kemi shumë gjëra për të bërë në rendin e ditës, pasi ka një situatë në Gaza, ku ka...

IZRAEL – Merr formë koalicioni që do të rrëzojë Netanyahun

TEL AVIV, 31 maj /ATSH-DPA/ - Një koalicion i ri qeveritar po merr formë në Izrael midis një partie të ekstremit të djathtë dhe...

IZRAEL – Lapid dhe Bennett, kontakte të ngushta për qeverinë e...

TEL AVIV, 10 maj /ATSH-ANSA/ - Një përshpejtim në kontaktet për formimin e një qeverie të re është vënë re nga Yair Lapid, udhëheqësi...

IZRAEL – Rivlin ngarkon Lapid për formimin e qeverisë së re

TEL AVIV, 5 maj /ATSH-DPA/ - Presidenti izraelit, Reuven Rivlin, ka ngarkuar ish-liderin e opozitës Yair Lapid të partisë Yesh Atid për formimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA