Ballina Etiketimet Lajcak

Etiketim: Lajcak

PODGORICË – Lajcak: BE mund të humbasë Ballkanin Perëndimor, nëse nuk...

PODGORICË, 27 nëntor /ATSH/ - Integrimi i Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian nuk ka alternativë, tha sot i dërguari i posaçëm i BE-së për...

Shqipëria mbështet plotësisht procesin e dialogut Kosovë – Serbi

TIRANË 26 nëntor /ATSH-I.Vata/ “Shqipëria mbështet plotësisht procesin e dialogut Kosovë – Serbi”, ka deklaruar sot Presidenti Ilir Meta, gjatë në Prishtinë, me përfaqësuesin...

Bisedimet Kosovë-Serbi, Lajçak jep detaje nga takimet në Bruksel

PRISHTINË, 29 shtator/ATSH/- Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak ka takuar sot ndaras kryenegociatorët Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç në Bruksel. Në...

Reciprocitetit për targat, Lajçak bën thirrje për ulje tensionesh dhe lejim...

PRISHTINË, 21 shtator/ATSH/- I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka reaguar për tensionimin e situatës në veri si pasojë e...

Konjufca e Lajçak diskutojnë për ecurinë e dialogut Kosovë-Serbi

PRISHTINË, 16 shtator /ATSH/ Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit Evropian...

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak: Qëndrimet e palëve mbeten shumë larg njëra-tjetrës

PRISHTINË, 8 shtator /ATSH/ Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është deklaruar pas takimit të radhës ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe...

​Lajçak për raundin e ri të bisedimeve Kosovë-Serbi: Ka shumë çështje...

PRISHTINË, 7 shtator/ATSH/- ​Në Bruksel do të nisë sot raundi i ri i bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë. Takimi do të jetë në nivel...

​Lajçak: Takimi i sotëm i vështirë, arritëm shumë pak progres

PRISHTINË, 19 korrik /ATSH/ Miroslav Lajçak, Përfaqësues Special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, e ka vlerësuar të vështirë dhe me shumë pak progres takimin...

Osmani: Dialogu duhet të përfundojë me njohjen reciproke Kosovë-Serbi

PRISHTINË, 31 maj /ATSH/ Presidentja Vjosa Osmani deklaroi sot se procesi i dialogut në Bruksel duhet të përfundojë me njohjen e ndërsjellë mes Kosovës...

Kurti jep detaje nga takimi me Lajçak dhe Palmer

PRISHTINË, 31 maj /ATSH/ Kryeministri i Kosovës Albin Kurti deklaroi sot se bashkëpunimi dhe koordinimi në mes të Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA